Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mik a tapasztalatok? Ti mit...

Mik a tapasztalatok? Ti mit gondoltok? Angol szóbeli verseny?

Figyelt kérdés
az angol tanárom beakar engem nevezni egy angol versenyre mert szerinte meg kéne próbálnom, mert elég jó vagyok, de én iszonyatosan rettegek! nagyon izgulok, hogy nem leszek jó, béna leszek stb.:( milyen témákra számíthatok? képleírásnál mire figyeljek? meg egyébként is a beszédnél? lesz szituációs feladat is, szerintetek? milyen szituációt? helyzetet kell majd eljátszani? most vagyok 10. osztályos,lány. szeretnék jó helyezést elérni, de iszonyatosan félek, ez lesz életem első angol versenye.még egy kérdés: szerintetek hogyan legyen nyugodtabb? megfogok halni az izgalomtól:( nyugtatót lehet, hogy nem tanácsos bevenni, szerintetek hogyan küzdhetném le a félelmemet? kérlek ne szóljatok be, tényleg érdekel mások véleménye,tippjei de ne durvuljatok! nagyon szépen köszönök mindent! Legyen szép napotok!
2011. márc. 4. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugi nem kll félned, ez csak egy verseny, nem lesz semmi, ha estleg elbénázod.

Van már nyelvvizsgád?

Szerintem egy ilyen szóbeli verseny hasonlít a nyelvvizsgához.

A képleírásnál elsősorban nem a képről kell beszélni, hanem inkább személyes véleményt hozzá.

Szóval mondjuk max. az első két mondat szóljon arról, hogy pontosan leirod, hogy mi van a képen.


Amúgy megkérdezhetem, hogy milyen verseny ez? Mi a neve?

2011. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valóban jó lenne némileg többet tudni a versenyről, de így elsőre nekem is a nyelvvizsgával-érettségivel való párhuzam ugrott be. Az ott is meglevő témákat kellene átnézni.


Ajánlom a Kérdések és válaszok angol nyelvből című könyvet a Maxim kiadótól - tipikus kérdések és kidolgozott válaszok, valamint részletes szószedet (a legelterjedtebb, Gibson-féle fonologikus átírással is!).

2011. márc. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!