Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet a legjobban...

Hogyan lehet a legjobban olaszul tanulni itthon? 2 éve tanulom, nem megy rosszul a fordítás de néha elakadok. Rengetek szot 2 szóbol raknak össze. Ezek a szavak önmagukban is lehetnek értelmesek. Ez miatt gyakran tévesen fordítok. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem úgy ment a leggyorsabban, hogy olaszul néztem filmeket olasz felirattal. Nézed, hallgatod, de általában elég gyorsan beszélnek ezért szoktam Olasz(!) felirattal nézni....nagyon sokat segít.
2011. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudnál példát mondani, hgogy 'összerakják' a szavakat?
2011. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Például a közelmultat is két szoból rakják össze, amik ugye önmagukban is alkothatnak értelmes szavakat.

pl:"ha fatto" a két szó önmagában is értelmes lehet, viszont ha eggyütt szerepel akkor teljesen mást jelent.

Lehet csak én közelítem meg a dolgot rossz oldalról de elég nehéz hozzászoknom.Mivel ha folyamatosan hallok valamit olaszul azzal általában nem is szokott gond lenni mivel ugye ahogy kimondja a szót egyből tudom a jelentését, na de amikor mond valamit a mondatban ugy hogy az éppen pl. közelmultban van akkor hirtelen összezavarodok a szavak rengetegében.Ha egymás után 2 szót kell megvárnom amikor beszélnek, és a 2 szónak lessz ugye egy másik jelentése akkor már elis akadok.És az hogy atom gyorsan beszélnek az már csak hab a tortán.

2011. márc. 31. 00:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos elég gyorsan beszélnek, de minél többet hallgatsz olasz szövegeket, annál jobban fog menni. :) Szerintem az igeidőket, meg a feltételes módokat nézd kicsit át, oldj meg ilyen fordítási feladatokat, és próbáld minél gyorsabban megcsinálni őket. egy idő után már nem is kell rajta gondolkoznod, csak jön magától.
2011. márc. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
első: hol/hogy tudsz nézni filmeket olasz felirattal+hanggal?
2012. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!