Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol szótanulás az alapoktól?...

Angol szótanulás az alapoktól? Érdekes módszer kellene.

Figyelt kérdés
Felnőtt fejjel kezdenék az angol tanuláshoz - alapoktól-. Az interneten keresek valami kreatív oldalt (gyerekeknek szólót is lehet), ahol mondjuk képeket ad ki és le kell írni hogy mi az, vagy bármilyen egyszerű és érdekes módon megszerkesztett számítógépes megoldás jöhet. (azért számítógépes, mert a munkahelyemen a holt időszakokban tudnék tanulni.)
2011. jún. 3. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Bár nem internetes, de ajánlom az Angol nyelvkönyv kezdőknek (Báti László - Véges István) féle könyvet, mert az az alapoktól kezdődik, és minden lecke elején van szöveg és hozzá szószedet!


[link]

[link]

[link]

2011. jún. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én franciát tanulok, azzal kapcsolatban írom le a tapasztalataim.

(1) A konyhában, szobában egy csomó dologra kiírtam kis sárga ragadós cetliken a nevét. Mire a cetlik lepotyogtak, tök jól tudtam az összes élelmiszer, edény és háztartási gép nevét franciául. Főzés, mosogatás közben is mindig elmondtam franciául, hogy mit csinálok épp (ezt is kiírtam, tehát a mosogató fölött két cetli volt: mosogató és mosogatni).

(2) A számítógépemet is franciára állítottam. Egy hétig kegyetlen volt. Emlékszem, az első alkalommal, mikor le akartam állítani, rögtön bajba kerültem: nem tudtam, hogy a 6 opcióból melyik lehet a leállítás. De aztán belerázódtam, és most már a számítógépes szókincsem szép nagy.

(3) Egy csomó számítógépes fordítóprogramot használok. A legtutibb a MoBiMouse: az egeret a képernyőn az ismeretlen szó fölé viszed, és egy kis buborékban kiírja a fordítást. Ezen kívül kezdő koromban a sztaki szótárt használtam, újabban a Google Fordítót és a Wikiszótárt (ez utóbbi olyan, mint a Wikipédia, csak szótár. A magyar verzió elég sovány, de az angol és a francia az szuper.) Linuxon a MoBiMouse helyett az xqed nevű progamot használom, kb. ugyanazt tudja.

(4) Konkrét szótanulásra a Parley nevű programot használom. Ez egy ingyenes, nyílt forrású linuxos program, de Windowsra is lehet telepíteni a megfelelő segédprogramok segítségével. Elég összetett, végig kellett olvasnom a használati leírását, de azóta a szavakon kívül a különböző igeidők alakjait is ezzel tanulom (a francia ezen a téren bonyolultabb, mint az angol), és nagyon hatékonynak találtam.

(5) Találni az interneten nyelvtani gyakorlóprogramokat (olyan weboldalak, ahova be lehet írni a kérdésre a választ, és automatikusan ellenőrzi is). Gondolom ilyenek vannak szótanulásra is. Sajnos csak francia példákat tudnék mutatni, de létezik angol is.

2011. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Írnál nekem(én nem a kérdező vagyok,de érdekelne) ilyen francia oldalakat? Kezdő franciás vagyok.
2011. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves harmadik, én ezeket szoktam használni:

[link] (tesztek nyelvtani témakörök szerint, van ilyenből jobb is, de azt most nem találom)

[link] (ez angol anyanyelvűeknek szól, angol nyelvű nyelvtani ismertetők vannak, és ahhoz feleletválasztós teszt)

Ez pedig egy rettentően átláthatatlan linkgyűjtemény, itt szoktam továbbiakat keresgélni: [link]


Általában úgy használom, hogy amit órán veszünk, azt megtanulom, és utána az online tesztekkel begyakorlom. Persze nem mindig vagyok ilyen szorgalmas, de ezt találtam a leghatékonyabbnak.

2011. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Megtaláltam a (szerintem) legjobbat, itt van:

[link]

2011. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Rosetta Stone

[link]

vannak letoltheto verziok is:)

meg régen volt hozzá demo:)

2011. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de hol lehet a gépet átállítani másik nyelvre? Illetve mi az eredménye? Mindent az adott nyelven ír ki? Pl. vezérlőpult, böngészők menüje, stb?
2011. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyelv átállítása:

winNT/2000/xp: [link]

win7 : [link]

Ubuntu: a főmenüben: Rendszer/Adminisztráció/Nyelvek és területi beállítások, vagy ilyesmi. A többi Linuxon is hasonló, gondolom.

2011. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az eredmény meg attól függ, hogy mekkora részben van lefordítva a felület az adott nyelvre. A vezérlőpult, súgó, start menü és társai valószínűleg nagyrészt a kívánt nyelven fognak megjelenni. Aztán néha van egy-két angol felirat.


A programokon belül ez változó, pl. nálam az OpenOffice nem igazán zavartatta magát, az továbbra is magyarul beszél, de a Firefox, a Gimp, a szövegszerkesztő, az Eclipse (ez egy programozáshoz használt program) meg egy csomó minden más átváltott. A legnagyobb kihívást a súgó (és a man-oldalak) meg a rendszerüzenetek francia nyelve jelenti, azokkal szoktam küzdeni.

2011. jún. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


memriiseról: memória-világbajnok srác hozta létre, a oldal elsősorban szavak magolására kitűnő


[link]


duolingóról

[link]

2012. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!