Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha angolul akarok megtanulni,...

Ha angolul akarok megtanulni, de amerikai nyelvű filmet hallgatok, akkor nem fogom rendesen megtanulni az angol kiejtést? Származhat hátrányom belőle?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézz mellette angol filmeket/sorozatokat is, és úgy már azt is megtanulod.
2011. aug. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Hailey13 ***** válasza:
46%

hát az amerikai angol is angol. szóval van a british english, meg az american:D

legalábbis ha jólértem és erről szól a kérdés.

néhány különbség van, pl

a 'cukor' a brit angolban 'sweet', amerikaiban 'candy'.

2011. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a cukor az a sugar... az a kettő az édesség :) de amúgy szerintem ha a brit kiejtést szeretnéd megtanulni, ne nagyon nézz amerikai filmeket, mert nem csak néhány szó van máshogy, hanem a kiejtés is különböző.. :) Brit film és sorozat is nagyon sok van, érdemes őket nézni. Valamint ajánlom, hogy hallgasd a BBC rádióját a neten online.
2011. aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hailey13 ***** válasza:
oké akkor cukorka vagy ilyen kis cuccok, szerintem mindenki érti mire gondoltam:DDD
2011. aug. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amerikai angol is Angol és semmivel sem kevesebb, mint a Brit angol. Max. idóták nézhetnek le ezért, de azokat nem kell komolyan venni.
2011. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézz Doctor Who - t.
2011. szept. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem származik hátrányod, ha az amerikai kiejtést tanulod meg a filmekből. Csak akkor a többi szót is amerikai minta szerint ejtsd, ne keverd az amerikait és a britet. Van fent a neten pár ingyenes angolszótár, amely IPA kiejtési jelekkel, és kiejtve is hozza az amerikai kiejtést:

Merriam Webster online szótár

Cambridge Advanced Learner szótár

Oxford Advanced American szótár

Heinle Newbury House amerikai szótár, bár ebben nincsenek hangminták.

2012. okt. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem, nem fogod megtanulni. De nem is számít, úgyis mindenki tudni fogja, hogy külföldi vagy, amíg nem élsz kint egy pár évet, akkor pedig úgyis rád ragad majd a helyi akcentus.....
2013. dec. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!