Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent néhány angol...

Mit jelent néhány angol családnévben az O' rész?

Figyelt kérdés
pl. O'Hara, O'Connor
2008. márc. 8. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Az O' (O'Hara, stb.)nem angol, sokkal inkább ír.

Pontosan nem tudom, de azt hiszem valami hasonló, mint a skótoknál a "Mc" előtag vagy a svédeknél a "son" végződés (fia valakinek).

2008. márc. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Valóban ír származású név. Az 'of' rövidült így le. Vagyis Of Hara, stb. Magyarul kb. olyan, mint pl. a SopronI János.
2008. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

:O hát ezt meg hol olvastad?


mert utánanéztem többször azóta, és azt találtam, hogy az ír nyelvű Ó előtag angolos átírása (pl. Ó Fithcheallaigh:) ), ami azt jelenti, hogy vkinek az unokája/leszármazottja... de ez nem biztos, szóval lehet neked igazad:)

2008. márc. 9. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Simán lehet neked is igazad. :) De ha belegondolsz, a kettő majd ugyanaz, hisz az of is birtokosképző.
2008. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Kettes válaszoló rosszul tudja, nem az "Of" rövidülése, hiszen az egy germán viszonyszó. Az eredeti ír alak "Uá", (kiejtése: ó) amit az angolok helyesírásilag egyszerűsítettek. Valakinek a fiúági leszármazottját jelenti.
2008. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
O mama és az O papa, tehát nagymama és nagypapa nekem ez jött infóba, a filmekből..
2008. márc. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

Az O' rész többnyire ír vagy skót, de az amcsiknál is gyakran fordul elő. Én nem vagyok benne teljesen biztos, de lehet, hogy "Of Hara" vagy "Of Connor".


Remélem hasznos voltam...

2010. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!