Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legkönnyebben és...

Melyik a legkönnyebben és legnehezebben megtanulható nyelv?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 02:12
1 2
 1/14 kixy93 ***** válasza:
53%

A legkönnyebb szerintem az angol, meg még az ahhoz hasonló nyelvek, amiknek nem olyan bonyolult a nyelvtana, lásd angol: kb. nincs is nyelvtana :D

Szerintem a legnehezebb meg a kínai, de olvastam már azt is, hogy külföldi embereknek a magyar ;)

2011. aug. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos sokan VALÓBAN úgy gondolják, hogy az angolnak nincs nyelvtana, mert képtelenek megtanulni (és alapfokon valóban nem sok van). Próbálkozz ezzel a teóriával mondjuk egy nyelvtanárin :-)

"Én lenni szomjas" - ha ennél a szintnél nem vágysz többre, akkor hajrá "angol no nyelvtan"!

2011. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a német nem volt nehéz, de nem tudok válaszolni a kérdésre, mert ahhoz sok nyelvet kellene beszélnem, vagy legalább is valamilyen szinten ismernem.


Az angolnak pedig igenis van nyelvtana, és még a német után is tűnhet nehéznek. :)

2011. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem azért mondom, de az angolnak igenis van nyelvtana - ugyanis náluk kb. 9 igeidő (vagyis van a 3 alap igeidő, és azoknak még különböző fajtái) van, plusz még egy 'csomó 'szabály... Még csak középsulis vagyok, imádom az angolt, és igaz, még nem tanultam meg minden igeidőt és minden szabályt, mert ott még nem tartunk, de néztem már utána neten egy-két szabálynak! Hidd el, hogy az angol könnyen megtanulható (már akinek, mert ugye ha egyforma emberek lennének, unalmas lenne a világ), de van nyelvtana!


Először is ne becsüljünk le semmit!


Másodszor; a kérdésre válaszolva: nem lehet megállapítani, hogy melyik a legkönnyebben megtanulható nyelv, mert mint már mondtam - nem vagyunk egyformák. Ha én könnyne megtanulom mondjuk az oroszt, te attól még nem fogod könnyebben megtanulni. Lehet, hogy neked a svéd jobban megy, én viszont azzal szenvedek. Hogy megállapítsuk melyik a legkönnyebb nyelv, ahhoz a világ összes nyelvét tudni kéne. Mindegyik nylev könnyű, de nehéz is egyben.

Külöföldiektől én is hallottam, hogy a magyar nehéz nyelv. Habár azt is hallottam, hogy kínaiul is meglehet tanulni (mert miért ne?), csak az írás nehéz (mivel nekik "fejletlen" az írástudásuk).


Bocsi, ha marhaságokat beszélek, de nekem ez a véleményem! És első, nem leszólni szerettelek volna, csak elmondtam a véleményemet, kérlek ne haragudj!


Remélem segítettem valamennyit!

2011. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem az angol az egyik legkönnyebb,a magyar pedig az EGYIK legnehezebb hivatalosan.

És igen,az angolnak VAN nyelvtana!

2011. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Legkönnyebb az eszperantó, szuahéli, indonéz stb. Az angol azért könnyű, mert sok hozzáférhető anyag van. A kínai nem nehéz, csak macerás.


Nehéz nyelvek pl a kaukázusi nyelvek (grúz!!), indián nyelvek, (Indián kódtolmácsok.)

2011. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit értesz legkönnyebben és legnehezebben megtanulhatón.


A legnehezebben megtanulható pl. az etruszk nyelv, amit senki sem tud megtanulni, ugyanis nincs elég nyelvemlék belőle.


Ami az élő nyelveket illeti: a gyakorlatban az angol a legkönnyebben megtanulható. Egyrészt könnyű nyelv, másrészt rengeteg lehetőség és motiváció van a megtanulására.


Ugyan az eszperantó lényegesen könnyebb nyelv az angolnál, mégis nehezebb megtanulni (a nyelvvizsgai bukási statisztikák mutatják ezt), mert se alkalom, se motiváció nincs tanulni.


Ha eltekintünk az alkalom és motiváció kérdésétől, akkor az angol és a hozzá hasonló egyszerűbb germán és újlatin nyelvek elég könnyűek. A skála másik végére pedig a kínait, japánt, koreait és arabot szokás helyezni. persze van még egy csomó más extra példa, pl. nyilván egy európainak nehéz lehet csettegő bushman nyelveket tanulni stb.

2011. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 04:24


Az angolnak van nyelvtana. Akkor már inkább pont a kínai az, amire azt szokták mondai, hogy "nincs nyelvtana", ami azonban nem jelent sok könnyebbséget, mert cserébe rengeteg frázist kell megtanulni.

2011. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

13:03


"a magyar pedig az EGYIK legnehezebb hivatalosan"


Nem. A magyar "hivatalosan" az európai középmezőnyben van, kb. a német és a szláv szintjén. A magyar óriási nehézsége csak legenda.

2011. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És mit szóltok a Spanyolhoz? Nekem mint nyelv nagyon tetszik ès már próbálkozom vele. Szerintem tanulható nyelv.
2011. aug. 30. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!