Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A tudomàny mai à...

A tudomàny mai àllàsa szerint pontosan hogyan alakultak ki a nyelvek?

Figyelt kérdés

Ha lehetséges korrekt vàlaszokat vàrok, bizonyitatlan tudomànyosnak mondott elméletek nem érdekelnek.


Köszönöm


2011. szept. 16. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Akkor miért itt kérdezed? Miért nem googlizol inkább rá? Neked is annyi időbe telne, mint másnak.
2011. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért, mert nem a google àltal felkinàlt vàlaszok érdekelnek. (Nem minden igaz, amit a neten irnak...) Hanem lehetöleg olyan emberek vàlaszai, akik ilyenekkel foglalkoznak, akiktöl vissza tudok kérdezni ha valamit nem értek, tudok velük esetleg eszemecserét folytatni, és segitenek is. Ezért, kedves elsö vàlaszolo
2011. szept. 16. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Pofonegyszerű. A nyelvek úgy alakultak ki, hogy az emberek már 50 ezer éve is tudtak beszélni (előre huzalozottak a nyelvi funkciók az agyban), de mivel akkor még se internet, se telefon, se tévé nem volt, ezért az egymástól távol levők nyelvhasználata szükségszerűen szétfejlődött, mert nem lehetett összehangolni. (Meg nem is akarták.)
2011. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Mivel a nyelvekre és nem a beszéd képességére kérdeztél rá, ez egyáltalán nem természettudományos kérdés (jeleztem, de a modik valószínűleg átsiklottak felette).


Már az önmagában hiba, ha itt kérsz szakértői választ, a társadalomtudományok és bölcsészetnél sokkal jobb helyen lenne a kérdés, lévén inkább szociológiai/történelmi, mint biológiai.

2011. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Háát, a kígyó sziszegőset kért, a nő éleset, és egyeseknek meg sima jutott.
2011. szept. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem baj, nem vagyok szakértő, de leírom.


Terjeszkedés: ezzel a szóval lehetne kifejezni. Volt egy nép, egyszer csak sokan lettek, nem tudtak egy helyen megélni, mert például sok gyerek született. Erre elvándoroltak, szétszóródtak és amit használtak nyelvet, azt vagy direkt átalakították, vagy véletlenszerűen (tehát egy-két dolgot elfelejtettek és eképpen mást mondtak helyette).

2011. szept. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Én tudom rá a választ, hisz magától értedődő az egész, de mivelhogy én nem ezzel foglalkozom, engem kizártál abból a körből, akik válaszolhatnak neked erre. Pedig szívesen leírtam volna.
2011. szept. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!