Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az ukrán mennyire nehéz a...

Az ukrán mennyire nehéz a szlovákhoz és az oroszhoz képest?

Figyelt kérdés
Kiejtés és nyelvtan.
2011. szept. 25. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

azt hallottam, h a szlovák a legnehezebb szláv nyelv, mert bonyolult a nyelvtana, az orosz viszont elég könnyű és logikus is, nehézség kb angol-német között. érzésem szerint az ukrán inkább az oroszhoz tendál.

(szlováknál annyi az előny, h nem kell cirill betűket tanulni)

de ne legyél biztos ebben, én is csak hallottam.

2011. szept. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
semennyire, mindháromnak megvannak a nehezebb és könnyebb oldalai
2011. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindhárom hasonlóan nehéz, viszont ha már valamelyiket megtanultad, akkor a másik kettőt nagyon gyorsan megtanulhatod.
2011. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert szlovákul már tudok és baromi könnyűnek találom. De az oroszra is azt mondják, hogy könnyű. És így értettem, hogy az ukrán mennyire nehéz. Arról semmit sem tudok. Szlávnyelv, azt tudom. Azon gondolkodom, hogy oroszt, vagy ukránt válasszak. (Nem szeretem a népszerű nyelveket, melyeket sokan tanulnak. Ezért ezeket tanulom/tanultam: szlovák, thai, bolgár...)
2011. szept. 26. 14:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már tudsz szlovákul és bolgárul is és még kedved van tanulni, akkor szerintem ne vagy ezt, vagy azt tanuld! Tanuld meg mindkettőt, az oroszt is és az ukránt is! Nem hiszem, hogy a te előzményeiddel nehéz lesz.
2011. szept. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!