Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Menjek angol-japán szakra?

Menjek angol-japán szakra?

Figyelt kérdés
Középiskola választás előtt állok, és van egy nagyon szimpatikus iskola, ahol van japán-angol szak. Mit gondoltok? Angolul és németül már tudok, szóval nem tudom, hogy beleöljem-e a fáradságot ebbe az ENYHÉN(:D) nehéz nyelvbe. Érek vele valamit? Köszönöm:)
2011. okt. 1. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Hát a japánnal én nem próbálkoznék meg,de ha te szeretdéd akkor rendben:)
2011. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem sajnálnám rá az időt, fradságot, ha érnék majd vele valamit, és adna munkalehetőséget, bármi:D
2011. okt. 1. 19:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megéri, ismerősöm nagyon jól tud japánul, tolmácsként dolgozik, jól keres, sokat utazik.
2011. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szereted, akkor egész nyugodtan. Amúgy nyelvekkel úgy Isten igazából csak akkor érsz el kifejezetten valamit, ha tolmácsnak/fordítónak mész, rendszerint csak az igen előkelő helyeken és az irodákban követelnek (vagy legalábbis várnak el) komoly nyelvtudást.
2011. okt. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Hol van ilyen iskola, ha szabad kérdeznem? Szerintem megéri, ha az angolt meg a németet is fejleszted mellette. Németet meg angolt nagyon sokan beszélnek, jól jönne mellé a japán tudásod.


Amúgy meg gyáltalán nem olyan nehéz nyelv, az írásjeleket sem lehetetlen megtanulni. Én most kezdtem el nemrég, és sokkal önnyebb, mint amilyennek hittem.

2011. okt. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat: DDD

Babits Mihály Gimnázium, Újpest:)

2011. okt. 1. 22:02
 7/7 anonim válasza:
énis japánul tanulok középiskolában, bár nem a Babitsban de szerintem megéri ottis:)
2011. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!