Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hindi vagy tibeti nyelvtudássa...

Hindi vagy tibeti nyelvtudással mit lehet kezdeni itthon?

Figyelt kérdés
Tudtok olyan munkahelyeket, ahol ezen nyelvek ismeretével el lehet helyezkedni (oktatói munkát leszámítva ELTE-n)? :D
2011. okt. 1. 22:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki beírná, hogy miért nem valami normális nyelvet tanulok (mert sajnos elég sok a rosszindulatú ember itt is), egyiket sem beszélem egyelőre, csak megfordult a fejemben, hogy vajon létezik-e ilyen állás. Egyébként ha elkezdeném valamelyiket is tanulni így 5. nyelvként, akkor csak hobbiból tenném. De azért kíváncsi még lehetek :)
2011. okt. 1. 22:04
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
sztem idegenvezetőként mehetsz külföldre,körutazásokat vezetni.pl.nekem ez ugrik be.amúgy milyen nyelven tudsz még?lehet h vannak olyan nyelvek amikkel lehet párosítani,hasznosítani.
2011. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Történészeknek, régészeknek tudsz segiteni. Menj be az ELTE (vagy a varosodban levő Bölcsészkar) megfelelo tanszékére, és ott érdeklődj!
2011. okt. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mint India-fan kérdezem, hogy miért pont ez a két keleti nyelv - hindi, tibeti - vetődött fel nálad? Érdekel a kultúrája is, vagy csak "különcködés" (jó értelemben) lenne, mert a japánt és kínait már sokan akarják tanulni a keleti nyelvek közül, így vmi annál is extrábbra vágysz?


Nem oltogatás a kérdésem, hanem valóban érdekel, ugyanis voltam már Indiában, és a kultúrájának az a része, amit ott megtapasztaltam nagyon érdekel engem is. Így én a hindi nyelvet választanám, ha már a 4. v 5. nyelv lenne. :)

2011. okt. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:21


Angol, olasz - ezeket beszélem, japánt most kezdtem, franciát pedig nyáron tanulgattam, de majd még szeretném folytatni.


A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:28


Pont az ELTE-BTK-ra járok :D Majd körbekérdezek kíváncsiságból:)


A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:48


Szia! Én alapvetően imádok nyelveket tanulni, ha lehetne a világ összes nyelvét megtanulnám :D Japánt nemrég kezdtem itt egyetemen tanulni, de a hindi meg a tibeti is egyre jobban kezd érdekelni. Elsősorban a nyelv érdekel mindkettőnél, de biztos vagyok benne, hogy a kultúrájukat is érdekesnek találnám:)Amúgy én nem nagyon tudok róla, hogy itthon tanítanák bármelyiket is, leszámítva itt az ELTÉ-t. De neten van fenn hozzá csomó könyv, abból meg lehet tanulni.

2011. okt. 2. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha valki sok egzotikus nyelvet tud, azt a rendőrség/határőrség is szokta alkalmazni, ha menekülteket kell kihallgatni. Bár ez csak kiegészítő mellékállás lehet, emrt úgysincs annyi menekült, plusz minden egzotikus nyelvet úgysem lehet megtanulni.
2011. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ez érdekes:) hát indiaiból még talán ha akad egy-két menekült, de olyan akinek tibeti az anyanyelve nem hiszem:D de köszönöm a választ:)
2011. okt. 19. 16:57
 8/8 anonim ***** válasza:
A tibeti hasznos lesz, ha a Dalai Lámával fogsz majd beszélgetni.
2012. febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!