Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez milyen angol? (Kérdésed...

Ez milyen angol? (Kérdésed rövid túl rövid, magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Egy közösségi oldalon szoktam látni, hogy egy holland emberke így szokott írni:

"Dhe wurld of hooman peeples is weird and I no understand at all...Peeples being bad on wallstreet, peeples in banks stealing munney from evverybody who is poorer...big govvernmunts laik dhe EU just being dhere to help richpeeples get richer...Is good thing that the peeples will all be gone one day...but the MOUNTAINS will remain!!!"


Teljesen érthető, hogy miről ír, de ez nagyon fura. Ez valami írásban (is) jelölt holland dialektus? Vagy csak "hülyeségből" szokott így írni? Vagy mi ez? Mert nagyon kíváncsi lennék rá...


2011. okt. 26. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak tippelni tudok. Szerintem ez olyan, mint ahogy nálunk is vannak, akik poénból kiejtés szerint írják le a szavakat a magyar abc-nek megfelelően. Pl. Tenk jú, hepi börszdéj, stb.
2011. okt. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szórakozik. Nem hollandul betűzi az angol szavakat, hanem részben eltorzítja őket, részben saját nyelvtant gyárt, részben "logikusabbá" reformálja az angol írást azzal, hogy dh-val írja a zöngés th-t.
2011. okt. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
holland az német angol keverék, de ez full angol
2011. okt. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :D Én is erre gondoltam, de nem voltam benne biztos, és nagyon érdekelt.

Úgyhogy még egyszer köszi! :)

2011. okt. 27. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!