Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A collage, university, campus...

A collage, university, campus szavak között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Mindegyik egyetemet/főiskolát jelent, de van valami (esetleg használati) különbség? Vagy teljesen mindegy hogy mikor melyiket használom?
2011. okt. 31. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A college elvileg a főiskola, a university az egyetem, de ott nem különítik ennyire el a kettőt. A campus maga az egyetem területe: "the buildings of a college or university and the land that surrounds them ".
2011. okt. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

collage = kollázs

college = kb. főiskola

2011. okt. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nos, azt tanultuk, hogy collEge, (nem collage,, az más főiskola. de nem igazán. az inkább "középiskola után végzett suli", ami sok mindent takarhat. Angliában a normál középiskola 16 éves korig tart, utána mehet pl. a college, elvégezni az A levelt (18 éves koráig, az egyetem előtt kell, azokat a tárgyakat tanulja, amik kellenek az egyetemhez). vagy, ha már megvan az A levelje, mehet más tanulni, szakmát, vagy bármit. igazából nem főiskola, hanem középiskola után végzett oktatás. a university az egyetem, de ha már hároméves szakot végzel, akkor már universitynek hívják, pedig az otthon még csak főiskolai szak. a campus meg maga a terület, ahol van az egyetem, vagy a college.
2011. okt. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez így nem teljesen igaz, a 3 éves képzés itthon is egyetem, mióta bolognai rendszer van. Szét lett osztva kétfelé, BA/BSc-re és MA/MSc-re majdnem minden képzés, de attól még az alapképzés is egyetemen zajlik. Amire te gondolsz, az a felsőfokú szakképzés, amit főiskolai képzésnek hívnak, de azok általában két évesek.
2011. nov. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ok, mkor én jártam még nem az volt. akkor még végzettséget kaptál, ha hároméves szakra jártál, és egyetemit, ha ötévesre.
2011. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A "campus" az az egyetemnek egy része.

Ahol van oktatási épület és pl. könyvtár, park, sportlétesítmény-

2013. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!