Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Bypass surgery mit jelent?

Bypass surgery mit jelent?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Gyomorszűkítő műtét. Asszem. Ha tévedek, javítsatok ki.
2011. nov. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szívműtét bizonyos tipúsa.
2011. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bypass műtét. A bypass valaminek az elkerülését jelenti egy alternatív útvonalon, pl. mikor egy elzáródott eret áthidalnak egy másik érdarabbal vagy más eszközzel. Bypass a külső műszív is, mert a vért a szív elkerülésével ezen vezetik át.
2011. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Áthidaló műtét. Elzáródótt koszorúsérszakasz áthidalása a lábszárról vett vénaszakasz segítségével, ezzel a szívizom véráramlásának helyreállítása. A betegnek ezért van a műtét után kötés a lábszárán és a mellkasán is (ahol a mellkasmegnyitás történt).
2011. nov. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hjani87 válasza:
Ez egy gyomor szűkítő mütét, amerikában elterjedt. A gyomor egy kis részét "összekapcsozzák" hogy a többi részébe nem tudjon menni az étel és ezáltal kevesebbet tudsz enni és nem hizol el. Leginkább olyanoknál használják akik már annyira el vannak hizva, hogy az veszélyezteti az életüket(kb 200kg körüliek).
2011. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bloody Bory válasza:

Nem tudom pontosan, a Dr. House-ból vett tudásomból annyira következtetek, hogy ez a vérkeringéssel lehet kapcsolatban. A House-ban amikor valakit bypass-gépre tesznek, akkor a vérét mesterségesen keringetik, mert a szíve nem működik, tehát "elkerülőúton" megy a vér. A surgery műtét.

Szóval nem hiszem, hogy köze lenne a gyomorszűkítéshez.

De ez csak az én véleményem, mert nem vagyok szakavatott. :)

2011. nov. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mészáros Laci vagyok válasza:

1. olyan műtét, amikor a tüdő és szív funkciókat külső gép látja el (a műtét idejére).


2. gyomorszűkítő műtétek egy típusa


3. gyulladt, sérült véna-szakaszok áthidalása


4. elmeszesedett szívkoszorúerek áthidalása

2011. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Yingtáó válasza:
Szívsebészet, amely a szívkoszorúér-bypass műtétet dobogó szívvel végzik. Használata menetes kis bemetszéseken keresztül történik kis eszközök és kamerák segítségével.
2011. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yingtáó válasza:

De itt rengeteg fogalmat találhatsz

[link]

2011. nov. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!