Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van ez a mondat angolul?...

Hogy van ez a mondat angolul? (Véleményem szerint amíg a gazdaságunk rossz állapotban van és gyenge, nem kellene az eurót erőltetni. )

Figyelt kérdés

In my opinion until our economy is in bad condition and weak , the Euro should not be forced.

A "should not be forced"-ban nem vagyok biztos:/


2011. nov. 2. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így helyes. Bár amíg nem láttam a mondatod, addig a mondat eleje úgy nézett volna ki, hogy "In my opinion as long as our economy..". Szerintem így szebb, de ki tudja.
2011. nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi:) Az as long as tényleg szebben hangzik
2011. nov. 2. 23:45
 3/5 ttiittaa ***** válasza:
74%

Nem csak hogy szebben hangzik, de az eredeti mondatfordítás helytelen!

Until=amíg nem...

Véleményem szerint addig nem kellene ... erőltetni, amíg nincs rossz állapotban és nem gyenge. (= most jó állapotban van, úgyhogy még ne erőltessük, majd ha rossz állapotban lesz, akkor...)

Magyar ember általában nem nagyon tud az "until"-lal megbírkózni :-)

Használhatnál még "while"-t is helyette.

Másik probléma a a "weak" és az "in bad condition" sorrendje: amennyiben ugyanolyan szerepet betöltő mondatrészek között van összetett is (jelen esetben 3 szóból álló!!!), mindig az jön a végére! Helyesen: ...economy is weak and in bad condition...

A should not be forced teljesen rendben van.

2011. nov. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
AZ 1. hozzászóló vagyok. A "while" és az "as long as" végülis ugyanazt jelenti?
2011. nov. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ttiittaa ***** válasza:

Nem, de van közös metszet...

Bizonyos helyzetben szinonimaként használhatóak.

as long as=if

while=during the time that, as long as

(until=up to a specified time)

2011. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!