Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németországban angol nyelvtudá...

Németországban angol nyelvtudással mennyire lehet érvényesülni?

Figyelt kérdés
Munkavállalásra gondolok.
2011. nov. 18. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem angol nyelvű munkáltatóhoz vagy magyar nyelvűhöz mész akkor semennyire. És a legtöbb ilyen helyen már kérik a német nyelvtudást, legalább minimálisan.
2011. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb helyen megértik, kezdetnek jó, de azért közben kezdd el tanulni a németet, mert jobban értékelik. Én legalább is amikor néha kint vagyok mindenhol angolul szólalok meg és eddig még mindig megértettek, de a munkavállalás az más, nem biztos, hogy hosszú távon tolerálják, hogy nekik kell más nyelven megszólalni a kedvedért. Sok sikert!
2011. nov. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van mellette német, akkor akkor jók az esélyeid. Ha nincs, akkor max. mososgatás, takarítás vagy még az sem. A barátnőm is így járt, felsőfokú angollal magyar családnál takarított.
2011. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez ugyanolyan mintha valaki Magyarországon akarna érvényesülni spanyol nyelvvel.Németországnak német a nyelve és csak olyan nyelvvel tudsz normális munkát vállalni persze az nagyon jó ha tudsz mellette angolul is azt szeretik.
2011. nov. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem akarok beléd kötni, de nem ugyan olyan, mintha valaki Magyarországra jönne spanyol nyelvtudással. Mivel az angol világnyelv. Elvárható, hogy a Föld bármely pontján megértsék, ellenben a spanyollal.
2011. nov. 18. 10:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát ha jártál volna Franciaországban tudnád hogy ott nem nagyon csípik ha nem franciául beszélsz.Igaz hogy világnyelv de ha nem tudsz németül akkor nehezebb lesz munkát találnod.
2011. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Én Hollandiába mentem ki hogy ott majd találok munkát az Angollal, hiszen minden Holland szinte második nyelvként beszéli.

Aztán jöttem haza 3 hét múlva miután mindenhol az volt az első kérdés hogy beszélek-e Hollandul. És valóban mindenkivel (még az utolsó vénemberrel is) folyékonyan megértettem magam Angolul.

2011. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Digo, szóval akkor kaptál munkát azok ellenére, hogy nem beszéltél hollandul? Vagy épp ez miatt jöttél haza?
2011. nov. 18. 10:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kaptam sehol, és fogytán volt a pénzem is. De jó dolgok is történtek, és érdekes emberekkel ismerkedtem meg, szóval nem bánom hogy kimentem.
2011. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kérdező: miért szerinted a spanyol nem világnyelv? nézz már körül hány országban beszélik anyanyelvként :-o


németországba német kell + egy nyelv (attól függ francia határhoz közel francia a jobb, amúgy mindegy, ausztria felé a német-magyar is elég lehet, vagy igen, angol, de kell mellé a német


Franciaországba francia kell, német határhoz közel német, északon plusz angol előnyös


spanyolországba meg spanyol kell vagy katalán attól függ...


a Francia és a spanyol is világnyelvek csak úgy mondom... lásd, gyarmatosítás, anyanyelvek fejezetek a földrajz/történelem könyvben

2011. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!