Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha megtanulnék törökül, azt...

Ha megtanulnék törökül, azt tudnám hasznosítani?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
persze, ha törökországba mész nyaralni, akkor kérheted a fagyit törökül :D vagy max akkor, ha végleg kiköltözöl
2009. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

szerintem tanulj meg japánul, és kapásból lehetsz japán nagykövet. Nem vicc!:D elmész japánba és megmondod h magyar vagy de tudsz japóul és a ferdeszeműek meg fognak őrülni érted :D

Lays

2009. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a 2.nagyon debil válasz...

hát lehetsz nyelvtanár itthon, illetve elmehetsz Törökországba dolgozni.

2009. máj. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút. A mai napig élnek itt törökök, meg időnként jönnek is ide. Plusz szép és érdekes nyelv is, nekem nagyon tetszik, valamennyire a magyarra is hasonlít, plusz maguk a törökök is szeretnek minket, magyarokat - ha meg látják, hogy még tanulsz is törökül, egyből a keblükre ölelnek, és ott segítenek, ahol tudnak. Nagyon kedves és barátságos nép ilyen szempontból, legalábbis velünk szemben. :)
2009. máj. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdhetsz vele sokkal komolyabb dolgokat is. Több egyetemen foglalkoznak a török nyelvvel és a kultúrával, bár kicsit tágabb értelemben (török nyelvcsalád, ilyesmi)

Altajisztikában, régészetben és az összes ezekhez kapcsolódó keleti kultúrális antropológia és földrajznak nagy hagyománya van hazánkban.


No meg még pénzügyileg is jól kijöhetsz vele, mint manapság az orosszal szintúgy. Amit kevesen tudnak, az érték.

2009. jún. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bármilyen nyelv hasznosítható, kivéve a magyart és a hozzá hasonló "egyedi" nyelveket amiket hozzánk hasonló kis létszámu országokban beszélnek csak!
2009. júl. 8. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
Pl ha megtanulsz szlovákul, már egy lépéssel közelebb kerültél a lengyelhez, ha megtanulsz románul, azt bizonyos szinten tudod hasznosítani a szerb-ben vagy az oroszban, vagy a bolgárban...
2009. júl. 8. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A szlovákkal inkább a csehhez van közelebb :)
2010. jan. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
76%

A török annyiból jó, hogy javítod a nyelvtanulási készséged. Nem vicc, tanultam egy ideig, azóta sokkal jobban megy a német tanulása is.

Egyébként az angol és a japánt ajánlom. Ezzel a kettővel sokat érhetsz. Japán eredetű filmek, anime-k miatt, japán angol tudással még Amerikában is találhatsz állást, vagy éppen fordítva, japánban is. Persze Magyarországon is hasznos lehet, angol az természetesen, a Japán pedig Magyarországon is egyre használhatóbb. Értem ezt arra, hogy ismerek olyat, aki a japán tudásával keresi a kenyerére valót.

Bocsánat hogy ennyire kitértem erre a kettőre. Visszatérve a kérdésre, szerintem van haszna. :) De konkrétan nem tudok példát mondani, mire hasznosíthatnád munka vagy hasonló szempontjából.

2010. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!