Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Igaz lehet az, amit a külföldi...

Igaz lehet az, amit a külföldiek mondtak nekem, hogy nagyon szép, különleges a magyar akcentus és szeretik, ahogy beszélek angolul?

Figyelt kérdés
Amerikában élek és járok egy suliba angolt tanulni. Az osztályban vannak mexikóiak, szerbek, arabok is. Azt mondta a legtöbb, hogy nagyon tetszik nekem az akcentusom, köztük 3 lány is, a tanárom, aki amerikai megjegyezte, hogy az én akcentusom tetszik neki a legjobban az osztályból, hasonló, mint Gábor Zsazsának.Még egy állatkereskedésben egy lány csak úgy magától megjegyezte,hogy te szép akcentusom van, honnan vagyok? Mégis milyen lehet akkor? A magyarok megnyomják a szavak elejét, nem? Az inkább nekem idegesítőnek tűnne.
2012. febr. 8. 20:46
 1/7 A kérdező kommentje:

Remek, nem jól fogalmaztam, javítás:

1.nagyon tetszik nekik az akcentusom

2.de szép akcentusom van

2012. febr. 8. 20:49
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Ez eléggé ember és környezetfüggő, nyilván nem debreceni kiejtéssel beszélsz :) Akcentustémában szerintem a tanáraiddal érdemes elbeszélgetni, mi nem nagyon tudunk nyilatkozni róla (hacsak nincs egy nyelvtanár kolléga a környéken). Egyébként én az amerikai ismerősöm szerint keleti parti kiejtéssel beszélek, holott életemben nem jártam nem hogy Amerikában, de még angol nyelvterületen sem. :D
2012. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Az, hogy kinek melyik akcentus tetszik az személy függő.


Mi hogyan mondjuk meg???


Amúgy már mástól is hallottam hasonlót, tehát lehet, hogy tényleg vannak többen, akiknek tetsszik.


Te ez végső soron személyfüggő (mármint hallgató), tehát nincs sok értelme ezt itt megkérdezni.

2012. febr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
A magyarok másként beszélik az amerikai angolt.A magyar és az amerikai angol hangképzése hasonló , tehát egy magyar jóval könnyen megtanulja az amerikai angolt.Nekem ezt egy angol tanár mondta.
2012. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó, érdekeset mondtál, de hogy érted azt, hogy egy magyar hamarabb megtanulja az amerikai angolt. Hamarabb, mint a brit angolt, így kell érteni? Mert nekem például nem igazán tetszik a brit kiejtés, az amerikai jobban, de a magyar nyelvtan teljesen más, mint az angol, a két nyelv nagyon különböző, ezért nehéz nekem angolul gondolkodnom, eleve két különböző nyelvcsaládhoz tartoznak.
2012. febr. 8. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Egy magyar könnyebben megtanulja az amerikai angol kiejtését.Mivel a két nyelvben van hasonlóság.
2012. febr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
junódálinájemaketolikgől
2012. márc. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!