Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Parlamenti közvetítésnél mi...

Vree kérdése:

Parlamenti közvetítésnél mi értelme a jelnyelvezésnek - nem lenne egyszerűbb (és hatékonyabb) a feliratozás?

Figyelt kérdés

Mielőtt megvádolnátok hogy érzéketlen vagyok a süketek problémái iránt, hallottam tőlük is hogy "hadarósak" a jelbeszédfordítók, nehéz őket követni...

Plusz nekem úgy tűnik a feliratozás annak is segítene aki csak simán rosszul beszéli a magyar nyelvet vagy buta, tehát több társ. rétegnek is.



2012. jún. 4. 13:47
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
A parlamenti közvetítés élőben megy, azért is "kapkodós" a jelnyelv, feliratozni élőben szerintem technikailag megoldhatatlan. A buta embernek meg miért lenne segítség, ha még olvasni is kéne azt, amit amúgy sem ért?
2012. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A buta emberek, mint társadalmi réteg mondjuk marha jó :D
2012. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Beszédfelismerő szoftverrel megoldható lenne a feliratozás teletexten, így működik pl. az olasz Rai Uno-n is, elég jó hatásfokkal.
2012. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Élőben idejük sem lenne a siketeknek arra, hogy elolvassanak és értelmezzenek egy olyan idegen nyelvű szöveget, aminek a nyelvét alig értik. Igaz, nem minden siketilyen, de sajnos sokan vannak, akik így állnak a magyar nyelvvel. Továbbá azon is segít, aki siket ismerősök, barátok nélkül tanulgatja a jelnyelvet.
2012. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
A siketek nyelvi kompetenciája nem egyezik a hallókéval. Nyelvtanilag nem úgy rakják össze a mondatokat, az idegen szavakat pedig nem tudják sokan értelmezni. A jelnyelvi tolmács hatékony módja az információ átadásának, valóban a beszélő sebességével szinkronban tolmácsol, ha nem hadarna a hadarós képviselővel együtt, akkor sok információ kimaradna. Nem hagyhat ki kedve szerint szavakat, mondatokat. Ha én halló emberként egy gyorsan beszélő politikust hallok, és a siket néző is látja a gyorsan jelelő tolmácsot, akkor ugyanazt az információt kapta meg. Tehát a tolmács jó és szakszerű munkát végzett.
2012. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!