Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnék felkészülni a...

Hogyan tudnék felkészülni a német OKTV-re? Aki indult közületek, annak hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre leszek 11.-es, tehát az az év, amikor tehetek OKTV-t. Úgy gondoltam, hogy németből lenne esélyem, mivel 8 éve tanulom, három évvel ezelőtt letettem a középfokú nyelvvizsgát, a próbaérettségim, amit írtam, 98 százalékos lett. De az OKTV-től félek, megnéztem egy korábbi feladatlapot, és nem sikerült annyira jól, mint az eddigi próbálkozásaim. Nem alapvetően a nyelvvel van bajom, elég jól beszélem már, viszonylag nagy a szókincsem, de a nyelvtani részekhez kellene egy kis segítség (a netes anyagokban annyira nem bízom). Tudnátok könyvet ajánlani? Természetesen rá tudnék keresni, de azzal sajnos nem megyek sokra, ha én találomra kiválasztok valamit, és súlyos pénzeket kiadok arra, ami nem jó, inkább tapasztalatokat kérnék, illetve hogy aki volt már, az hogyan készült fel rá. :) Van német levelezőtársam, de sajnos úgy vettem észre, hogy nem nagyon van tisztában a saját anyanyelvének nyelvtani részével... Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, remélem tudtok tanácsokat adni! További szép estét!
2009. júl. 15. 18:52
 1/1 A kérdező kommentje:
Közben utánanéztem OKTV-s kérdéseknek (azért írtam ki újat, mert engem kifejezetten a német érdekel), és találtam egy riasztó információt... Ha jelentkezem érettségire, és tegyük fel, hogy sikerül olyan helyezést elérnem az OKTV-n, amiért érettségi jár, akkor le kell tennem az érettségit? Úúú, de nem szimpatikus ez a rendszer...
2009. júl. 15. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!