Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik héber nyelvkönyvet...

Melyik héber nyelvkönyvet érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, megtanulok héberül amolyan autodidakta módon. Az érdekelne, melyik nyelvkönyvet érdemes beszereznem. Vaterán és antikváriumokban fogok nézelődni, hiszen nincs 6-7000 forintom egy új könyvre, de ha a régebbiek között akad olyan, amit nyugodt szívvel tud ajánlani valaki azt megköszönném.
2012. aug. 26. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem már az csoda ha találsz. Amúgy én tanultam, de nem tudom a címét, olyan fogkrémzöld borítója volt, azt adták alapfoktól haladóig mindenkinek az iskolában.
2012. aug. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ava87 ***** válasza:

[link]

Nekem ez van meg. De ahogy látom, a Librinél nincs raktáron. Keresheted közvetlenül a kiadónál is szerintem. Ez annyira nem is drága, nem 6-7 ezer forint.

Azt nem tudom megmondani, hogy mennyire jó, mert már jó ideje nem nyitottam ki, nem volt rá mostanában időm. Ameddig eljutottam benne, az alapján nem rossz. De én sokat tanultam netről is, innen onnan de angol nyelvű oldalakról. Ha tudsz angolul, gyakorlatilag bármilyen nyelven meg tudsz tanulni a netről :)

2012. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Neten utánamentem a dolgoknak, de szeretem a könyveket és monitor előtt nem is túlzottan szeretek tanulni. PDF fájlokat keresgéltem még nyomtatás céljából, de nem sok sikerrel.
2012. aug. 27. 18:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is a klasszikus (bibliai) héber, vagy az újhéber (ivrit) az, ami érdekel? A 2 bár hasonló, de nem ugyanaz, így más-más könyvek is vannak hozzá.

Újhéberhez tudom ajánlani a Raj Tamás féle Héber nyelv kezdőknek című darabot, ahhoz van CD is (érdemes megnézni az Astoria közelében lévő Librit, ott láttam nemrégiben több "sérült" példányt is, erősen leértékelve). Ezen kívül ha tudsz angolul, akkor van még egy nagyon jó könyv, amit tudok ajánlani, a címe: Hebrew from scratch part 1. Vaterán talán még találsz is használtan, mert aki héberül tanul/tanult, az jó eséllyel találkozott ezzel a tankönyvvel.

Ha a klasszikus héber érdekel, akkor tudom ajánlani Egeresi László Sándor könyvét, A bibliai héber nyelv tankönyve. Közérthető, jól magyaráz, és még történelmi hátteret is nyújt, ráadásul nem drága (én tavaly 2-3000-ért vettem, vadi újan).

2012. szept. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a bibliai, mint az ivrit. Ivrit hébert jelent héberül. Kiegészítették a mai modern világi használatra, egyes esetekben arámi, esetleg arab szavakkal egészítették ki. Azaz mai héber anyanyelvű tökéletesen érti a bibliait. Mind mai napig alakul a nyelv(mivel ez egy feltámasztott holt nyelv volt nem is oly rég), de bibliai héber szavakat alkalmazzák és védik, mint alapszókészletet.

Előszőr, ha magyarul szeretnél, szerintem is jó a Raj Tamás féle 2 könyv, 2 cd, 1dvd. (alapfokú nyelvvizsgára elég)

Írással-olvasással azért egyedül kicsit megszülsz, de nem lehetetlen.

2012. okt. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!