Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olaszországban népszerű...

Olaszországban népszerű idegennyelv a német?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy tudtam, hogy Olaszországban az iskolákban angolt és franciát tanítanak (illetve latint).

De most részt vettem egy cserediák-programban olaszokkal, akik mind angolt és vagy spanyolt vagy németet tanultak. Ez az iskola nem Olaszország német nyelvű részén található, hanem egy Veneto régióbeli kisvárosban. Franciát senki sem tanul a 33 fő közül.

Ráadásul akik a németet tanulják, nagy részüknek tetszik is, ami pl. itthon nem mondható el, általában mindenki utálja a németet.


2012. szept. 23. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik régióban.

Veneto tartomány történelmileg sokszor állt német befolyás alatt, azért tanulnak németet. Még akkor is, ha nem határmenti területről van szó, mint pl. Friuli–Venezia Giulia.


Campania, Basilicata - és innen délebbre, na ott már annyira nem népszerű a német.

Tényleg inkább az angol, francia és spanyol a menő. (És humángimnáziumokban a latin, vastagon.) :D

2012. szept. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha-ha, Olaszországban a közoktatásban nincs nyelvoktatás, senki nem beszél semmilyen nyelvet az olaszon és a saját dialektusán kívül. Egyszerűen nem is értem miért, de így van. Nagyon kevesen tanulnak meg rendesen valamilyen idegen nyelven több év tanulás után. Pedig az olasz nyelv rengeteg szót és kifejezést adott (talán a latinból) az angolnak, németnek, franciának és a spanyolnak és vice versa.


Németül tudnak Trentoban, Alto Adige-ben, Lombardia és Friuli északi részein, mert ezek német (osztrák) befolyás alatt voltak. Sok bolzanoi (Alto Adige) pl nem is tartja magát olasznak és akcentussal, nehezen is beszéli az olasz nyelvet, miközben a német az anyanyelve.

2012. szept. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!