Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A török nyelvben a "canim"...

A török nyelvben a "canim" szót milyen személyeknek mondják:szerelmesek, vagy átlagba is bárkihez szólhatnak így?

Figyelt kérdés
ben geliyorum canım haftaya merak etme--ebbe a mondatba ez a szó. csak szerelemesek mondják ezt, h drágám, édesem. vagy ismerősök, barátok is kedveskedő szóként?

2012. okt. 19. 21:14
 1/9 TijuMK ***** válasza:
Nekem mondta anno a török barátom, úgyhogy szerintem a szerelmesek használják.
2012. okt. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez tuti? :(

Másfajta közeli személyek nem használják egymás között?:/

2012. okt. 23. 10:25
 3/9 TijuMK ***** válasza:
Nem beszélhetek az összes török nevében, de akiket ismerek tudtommal csak a barátnőiknek mondják.
2012. okt. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. ezt egy lány írta egy fiúnak. de értem, köszi /
2012. okt. 23. 19:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Pontosan én sem tudom,én úgy hiszem,hogy a szerelmesek használják.

De láttam egy képet a facebook.-on,amit az egyik török színész testvére tett ki,amin ketten vannak a testvérével.

Mellé pedig ez volt írva: canım abim ve ben :)

A fordító szerint,kedves testvérem és én.

2012. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, köszi a válaszokat. a Canim az egy kedveskedő szó, akár lány a barátnőjének is mondhtja. "drága, "szívem,"bármi kedveskedő szót jelenthet. már azóta megtudtam. de köszi szépen=)
2012. okt. 30. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Canim = lelkem. Can = lélek (van egy ilyen férfinév is).
2013. febr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Can valoban lelket jelent,a magyar megfelelöje eletem leginkabb a canim szonak es nem csak a szerelmesek hasznaljak hanem a szeretteikre is lehet az a legjobb barat vagy csaladtag.

A törökök nagyon szeretik egymast es nagy tiszteletet szeretnek adni egymasnak,hallotam mar olyat is hogy 2idegen ferfi es az egyik mondta a masiknak hogy canim igy akarta kifejezni a tiszteletet a masik irant.

2013. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg árnyalata van.

Pl. a "tabii canım"-ot nemcsak szerelmesek használják.

2013. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!