Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért írnak az emberek ékezete...

Miért írnak az emberek ékezetek nélkül?

Figyelt kérdés
Vagy, ha nem tudjátok beállítani a magyar karaktereket, mértnem kértek segítséget?
2008. máj. 22. 17:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

nem hiszem, hogy nem tudnák beállítani.


Eredetileg (úgy 96 körül és korábban) azért írtunk ékezet nélkül, mert az email/web rendszerek nem voltak kellő mértékben felkészítve az ékezetekre. Tiszta szívás volt amikor valaki ékezettel írt. Kb. ilyennek látszott: #&@562de!/!%2... aztán okoskodd ki, mit akart írni az illető.


Aztán a dolog (legalábbis nálam) elkopott. Szépen felfejlődött a számítástechnika, és mamár nincs ilyen gond. (mondjuk még ma is kapok időnként olyan e-maileket, amiknél kézzel kell átállítani a használandó kódtáblát, mert különben nem lehet elolvasni) Viszont valahol, réteg szinten megmarad és előtört újra. Mint divat. Aki menő és nagyon ért a nethez (pontosabban azt szeretné elhitetni) az nem használ ékezetet. Mert az olyan cool.


Egyébként örülj, hogy csak simán ékezet nélkül írnak, mert lehetne divat a repülő ékezet is. Attól dobnád csak el az agyad igazán.


a'rvi'ztu"ro" tu:ko:rfu'ro'ge'p


csak a példa kedvéért. :)

2008. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

En azert irok ekezet nelkul, mert - most a fonokom gepen irok aki nem magyar es gondolom nem orulne ha allitgatnam a gepet..- nagyon nehezen megy az ekezetes betuk megtalalasa. A gepet is angolul tanultam meg. Hiaba a magyar az anyanyelvem, nem ertem magyarul a szamitogepet...tudom, hogy idetlen! Csak akkor irok ekezetekkel ha forditok vagy hasonlok es mindig inkabb leirom ekezetek nelkul eloszor es utana javitok mert sokkal gyorsabb nekem.

Szoval nem vagyok halal cool. Not even a smartass....I'm just a plain old fart.

2008. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
13%

En is azert irok ekezetek nelkul,mert en is angolul tanultam meg!Nekem igy sokkal egyszerubb es gyorsabb.Most mondhatnam azt is ,hogy:

-mi megtanultunk irni,te meg tanulj meg olvasni.

De ahogy látom az olvasással nincsen gond csak épp nem volt mivel kötekedj!

És láthatod megy ékezetekkel is,csak lasabban (angol billentyüzeten ,ha 1x is kiprobálnád rájönnél,h nem is olyan egyszerü)

2008. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tévedsz, mert nekem is angol billentyűzetem van, magyar sosem volt. Sőt én is angolul tanultam meg a gépelést. Mégis ékezettel írok. Ez nem jó kifogás.
2008. máj. 22. 18:42
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
En azert irok ekezet nelkul mert 7 eve kulfoldon lakom, angol billentyum van amit mindennap hasznalok. Mivel mar h 7 eve anyanyelvem alig hasznalom, igy elszoktam az ekezetes gepelestol. Menne ekezettel is irni ha atallitanam de akkor meg allandoan vissza kell allitani, masreszt a fene sem emleksizk mar hol vannak az ekezetek es minden tripla annyi idobe kerulne, annyi idom meg sajna nincsen es igy is tok jol el lehet olvasni es megerteni mar aki tudja. It is not about who is cool or not. I do not feel myself cool, i am just an aussie girl from the other side of the world. Oh. :-)
2008. máj. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Aussie girl téged meg tudlak érteni. A kérdés azokhoz szólt, akik nem külföldön élnek, és akik mindennap használják az anyanyelvüket.
2008. máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
én német billentyüzetet használok, mert németo.-ban élek és a párom német, így had ne kelljen neki magyarral írnia. itt pl tudok ó, á, é, ú, í -t írni, de nem tudok hosszú ö, ü -t.
2008. máj. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
0%

A 3. valaszado vagyok!!!

De igen is kifogas!En sem M.Orszagon elek,es en sem a magyar bill hasznalom minden nap.Eleg erdekes lenne....

...Mint mar irtam...mi megtalultunk irni.....ha pedig bantja a szemedet nem kell ilyen oldalakon lenni

2008. máj. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Úgylátszik, hogy te nem tudsz olvasni 3. válaszadó.
2008. máj. 24. 13:33
 10/15 anonim válasza:
en Angliabol irok a sulibol, esetleg a konyvtarbol... Kicsit maceras piszkalgatni, igy a konnyebbik veget fogom a dolgoknak: nem hasznalok ekezeteket.
2008. máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!