Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem a süket-némák...

Miért nem a süket-némák nyelve a világnyelv?

Figyelt kérdés
Azt mindenki egyformán értené legyen az akármilyen külföldi azzal bárki eltudna kommunikálni bárkivel és nem is lenne nehéz megtanulni, mert egy mutogatás az franciául vagy olaszul vagy magyarul. . . ugyanazt a szót jelenti. ;P
2007. szept. 4. 15:13
1 2
 1/16 anonim válasza:
79%
Annyira jó, hogy nem csak én vagyok olyan, aki ilyen dolgokon gondolkodik, hanem vannak még rajtam kívül is "pihent" agyú emberek :D
2007. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
A jelbeszédnek ugyan olyan tulajdonságai vannak, mint a beszélt nyelvnek. Országonként más és más. Természetesen vannak azonos jelek is. Meg kell jegyeznem, hogy országon belül is vannak dialektusok a jelbeszédben.
2007. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

jelbeszédhez is kell ismerni a masik fél nyelvét,mert tulajdonképpen a szavakat tolmácsolja nyelbeszédbe,kiveve néhány olyan kifejezést,amelyik minden nyelvben ugyan azt jelenti.

Van egy suketnéma kertészem,aki csak szlovákul tud, nem lehet vele komunikalni mas nyelven,még jelbeszeddel sem.(kiveve egy-ket jelet amit mar emlitettem.)

2007. nov. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
ezen én is gondolkodtam már... szentem azért nem az mert mégha egységes is lenne a jelbeszéd írásban nem lehetne kommunikálni
2007. nov. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Mert minden nyelvnek más a jelelt változata. Nincs "egységes" jelnyelv.
2008. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Mert sok különböző jelbeszéd van. Mert gyakran van, hogy használod a kezedet valami munkára, de közben is szeretnél kommunikálni. Mert vannak végtag nélküli emberek, akikkel így nem tudnál kommunikálni. Mert kicsit lassabb, mint a normál beszéd, és kevésbé választékos.
2008. aug. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
56%
Ezt én is szeretném megtudni.
2010. febr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%

A jelnyelv az "agy valasza"a megvallozott ingerre-nincs hallas csak latas.A hallas es latas kozpontja az agyban kulonbozo helyen van. Eza valaszom a kerdesre.Ez egy nyelv(tehat nyelvtana,szabalyai vannak-nem kod)

(Orszagonkent eltero a jelnyelv,magyarorszagon 7 täjszoläsa van mert 7 sik iskola van)

2010. márc. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

Ok tehat Siketek (mert kommunikäciora kepesek es nyelvuk van)Suket-nemak meg nincsenek.AZONKIVUL EZ NEM MUTOGATAS mert a mellekmondat a pofacsonton van pl.(a HSL-ben ,ez a magyar jelnyelv.)A vallak,szemek,arc mind "beszelnek"

A jelnyelv olyan gyors,hogy 4-6 ember tud egszerre kommunikalni-mert terlatasuk segiti oket(minden siket igy szuletik).

2010. márc. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Irni lehetne-több kiserlet törtent mar-pl.hasoloan mint a tänc leirasrajz szeru.

Ket eltero nemzetisegu siket nagyon hamar megerti egymast-a terben.Ellentetben 2 halloval.Ha egyik sem ismeri a masik nyelvet.Elnezest mindenkitol-nem akatam mgserteni a szabalyukat,de a jelnyelv a szerelmem ezert irtam annyit.Es mert a november ota a magya koztarsasag hivatalos

2010. márc. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!