Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A spanyol, a francia vagy az...

A spanyol, a francia vagy az olasz nyelvet tartjátok a legszebbnek? És melyiket a leghasznosabbnak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 10. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
nekem a francia tetszik, mármint igy hallásra. Az olasz és a spanyol nem. Franciául és spanyolul elég sokan beszélnek a világon. Ezek midnenképp hasznosabbak mint az olasz. Olaszul csak Olaszországban beszélnek.
2013. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az olasz szebb mind közül, nem véletlenül választottam őt, mikor valami hobbi nyelv után nézelődtem :) ellenben itt az EU-ban mindenképpen a francia a leghasznosabb (egyébként esélyes volt nálam ő is, de végül az olaszt választottam). Spanyol is szép, dallamos nyelv, de jelenleg az EU-ban nem annyira fontos, mint a francia, illetőleg nincs is olyan közel, mint mondjuk Olaszország. Szerintem spanyolt szintén vagy csak hobbiból érdemes tanulni, vagy ha kifejezetten spanyol cégnél szeretnél dolgozni (esetleg konkrétan Spanyolországban).
2013. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Spanyol. Hasznosságban: spanyol, francia, olasz.
2013. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

legszebb spanyol

leghasznosabb spanyol

2013. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hangzásra a franciát, meg szerintem talán Európában a felsoroltak közül ez is a leghasznosabb. Viszont nekem nagyon nehéznek tűnik... Mondjuk az olasz és a spanyol is szép, az olasz még viszonylag könnyű is, azt tanultam valaha. Spanyolról nem tudok véleményt, azzal sosem foglalkoztam komolyabban.
2013. febr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A hasznosság attól függ, mihez akarod használni a nyelvet. Például Olaszországban kevésbé lesz hasznos a spanyol az olaszhoz képest, holott a spanyolt jóval többen beszélik.

De ha azt nézzük, hogy az emberek mekkora része beszéli anyanyelvként, akkor a sorrend: spanyol (kb. 400 millió), francia (kb. 130 millió), olasz (kb. 60 millió).

Nekem a francia tetszik a legjobban, a spanyol énekelve hangzik szépen, beszédben olyan, mintha állandóan veszekednének. Olaszt még nem nagyon hallgattam, de elég dallamos nyelvnek tűnik.

2013. febr. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Legszebb az szubjektív.


Hasznosság szerint terület függő -nyilván igaz- közhelyet nem ismétlem meg.


Összességében véve azonban a francia leghasznosabb, aki más mond az elég tájékozatlan.


1. Az angol és a német mellett az EU harmadik hivatalos főnyelve (a spanyol és az olasz nem azok)


2. Európában a három közül ezt beszélik a legtöbben.


3. Magyarországon, bár kevés kifejezetten olyan állás van ami ezen nyelveket igényli, mégis a francia a legkeresettebb.


4. Ha Kanadába akarsz menni a bevándorlási hivatal plusz pontot ad ha beszéled az angol mellett.


Spanyolnak egyetlen előnye, hogy Dél-Amerikának köszönhetően nagyon sokan beszélik, szóval ha az neked belefér a haszon kategóriába, akkor az. Köztudott azonban, hogy a spanyol ajkú országok gazdasági helyzete sajnos kivétel nélkül siralmas.

Ezen felül az USA (többnyire déli részén) ahol sok spanyol ajkú van előnyként értékelik ha valami szociális munkát akarsz vállalni, mert rengeteg mexikói van az országban aki nem tud/hajlandó angolul beszélni.


Összességében Magyarországon a nyelvi fontosság-hierarchia így néz ki:


1. Angol


2. Német


3. Francia/orosz


4. Minden más élő nyelv


Ha SSC-ben akarsz dolgozni akkor a holland feljön a harmadik helyre.


Üdv.

2013. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az olasz a legszebb.

A spanyol a legkönnyebb.

A francia a leghasznosabb.


Most már a te dolgod, hogy ezek után melyiket választod...

Mindenesetre sok szerencsét a tanuláshoz! Ahogy a régiek mondták: Ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz!

2013. febr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz a legszebb. A francia túl orrhangú. A spanyolban túl sok a "cs". A túl lágy, nyamnyogós nyelvek nem tetszenek. Pl. a román nagyon hasonlít az olaszra, mégsem tetszik, mert az olasznak egy nyamnyogósabb változata. Az olasz olyan mint egy költemény vagy mint egy dal. Bár olvasva jobban tetszik, mint hallás után. Valahogy mindig máshova teszik a hangsúlyt, mint ahova én tenném, hogy igazán dallamos legyen. Annakidején még inkább írott szöveg alapján tanultunk a gimiben és belém is rögzült egy általam kialakított hangsúlyozás, ami bár gyönyörű, az olaszok tutira máshol hangsúlyoznak mint ahogy nekem tetszene.
2013. febr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!