Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a helyes? Asszimetria...

Melyik a helyes? Asszimetria vagy aszimmetria

Figyelt kérdés
Mindkettőt láttam szótárban és lexikonban, szóval nem tudom eldönteni

2013. febr. 22. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Próba: aszimmetria asszimmetria

Mindkettőt elfogadja, pedig csak a rövid sz-et érzem helyesnek.

2013. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A Helyesírási szótár szerint: aszimmetria.
2013. febr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az aszimmetria a helyes. Az alapszó a szimmetria, az előtte levő "a" pedig az ellenkezőjét jelenti.

Elég baj, hogy az internet tele van helyesírási hibákkal, de az online helyesírási szótár megfelelő segítséget nyújt:


[link]

2013. febr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam volna, de:


[link]

[link]

2013. febr. 22. 23:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Mint említettem, a net tele van helyesírási hibával. Az általad elsőként citált cikknek a belsejében is vannak hibák, a legdurvább ez: "az illúzió mögött ugyan az a valóság van" (ugyanaz egy szó)

Ami meg a másodikat illeti, nos abból az derül ki, hogy Demeter András nemcsak költőnek nem valami híres, de a helyesírásával is vannak gondok.

Ezért mondtam, hogy a Helyesírási szótárt használd, ha biztosat akarsz tudni. Elküldtem a linkjét.

2013. febr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az a durva, hogy a versben a szimmetriát már jól írja.
2013. febr. 23. 10:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Miért kellett lepontozni?
2013. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert az a próba, amely a helytelent is elfogadja helyesnek, nyilvánvalóan nem megfelelő. Biztos nem a helyesírási szótárban próbáltad, mert az NEM fogadja el a hosszú ssz-es változatot.
2013. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!