Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az orosz vagy az ukrán a...

Az orosz vagy az ukrán a szebb nyelv szerintetek? És melyik a könnyebb?

Figyelt kérdés
2013. márc. 28. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hangzásra nekem az orosz jobban tetszik. Tanulni oroszul tanultam, ukránul nem. Sokban hasonlít a két nyelv és amennyire ránézésre és hallgatásra meg tudom ítélni, hasonló nehezseguek tanulas szempontjabol. (oroszul viszont tobbe beszelnek/ertenek azerte a vilagban, mint ukranul, ha ez is szempont a valasztasodnal)
2013. márc. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig csak ukránul tudok, de persze az orosszal is találkoztam már; nekem az előbbi sokkal jobban tetszik, szerintem lágyabb, dallamosabb. A nyelvtan nagyjából ugyanolyan nehéz lehet, bár az ukránban pl. 3féle jövő van (oroszban csak 2), és eggyel több névszóragozási eset, de ezek apróságok. Az ukrán kiejtése magyar anyanyelvűnek sokkal könnyebb (szerintem) - nincs pl. lágy f, v, cs, és jery, az írott szöveget pedig úgy olvasod, ahogy le van írva.

Arra azért készülj fel, hogy az oroszt (legalábbis beszédben) nem fogod vele megérteni, annyira azért nem hasonlít a két nyelv.

2013. ápr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!