Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelv könnyebb?

Melyik nyelv könnyebb?

Figyelt kérdés
Már tudok szlovákul és magyarul folyékonyan/anyanyelvi szinten beszélni valamint angolul haladó fokon,de szeretnék még egy nyelvet tanulni ami vagy spanyol vagy francia lenne.Melyik a könnyebb?Melyik hasonlít jobban az angolra/magyarra/szlovákra? Esetleg tudnátok valami más nyelvet ami jobb választás lenne ? A válaszokat előre is köszönöm :)

2013. máj. 17. 18:54
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
43%

A magyarra egyik sem, a szlovákra is csak minimálisan.

De az angollal sok közös vonást találhatsz mindkettőbe. Franciával főleg a szókincs, spanyollal meg a nyelvtan.

2013. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
56%
Spanyol az egyik legkönnyebb nyelv.
2013. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
72%
Az angolnál minden indoeurópai nyelv nehezebb, alaktanilag legalábbis (az angolban csak a kiejtést megtanulni nehéz). Viszont mivel a mai angol szókincs kb. 70%-a latin eredetű a francián keresztül, a franciában és a spanyol is elég sok szó ismerős lenne. A spanyol kb. annyira lehet nehéz, mint a szlovák (bár a szlovákot nem ismerem, csak az oroszt), a francia pedig a spanyol egyik legközelebbi rokona, tehát közel azonos nehézségűek, a kiejtésük tér el nagyon. Természetesen csakis alaktani nehézségről lehet beszélni, mert összességében nem léteznek egyszerűbb és bonyolultabb nyelvek.
2013. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
65%

Hja, a spanyol a maga 17 igeidejével aztán k*rva könnyű (bár ebből csak 14-et kell beszélni, a többit meg max. olvasni).


Szerintem a francia és a spanyol nagyjából egy szinten van, 3 év alatt mindkettőt felsőszinten el lehet sajátítani.

2013. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
51%

Nem csak a 17 igeidő (azt még csak meg lehetne szokni), hanem pl. négyféle igével fejezik ki azt, hogy 'van' (és nem mindegy, mikor melyiket használjuk), meg aztán ott van a személyes névmások ragozása, nyelvtani nemek egyeztetése, vagy mikor kell hím- vagy nőnemben és mikor semlegesnemben használni a vonatkozó névmást, a kötőmódról nem is beszélve.


Sokszor nem is az a legnehezebb, amit az ember annak gondolna: pl. a nyelvtani nemeket néha még én is eltévesztem, középfokú nyelvvizsgával és 20 éves gyakorlattal a hátam mögött.

2013. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:

Na jó, 92%-os, ebben természetesen igazad van, de ezeket azért nem említettem mert a 4 létigén kívül mindez jelen van a franciában is, tehát a kérdés szempontjából irreleváns.


Őszintén szólva én a francia után tanultam a spanyolt, és valamivel könnyebbnek tartom a francia kiejtését. Turházós r-t tudok ejteni (csak hogy mindenki értse miről van szó:), a spanyol h-t a mai napig nem tudom úgy ejteni, ahogy kellene. Valamint szerintem a franciát némileg érteni is könnyebb, nem hadarnak ANNYIRA. Ellenpont az, hogy míg a franciában sok hasonló szó van, apró ejtésbeli és írásbeli eltérésekkel, a spanyolban ezek az eltérések nekem tisztábbak, élesebbek.

2013. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
A Rigó utcai felsőfok egy külön műfaj.
2013. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
6-os: Pedig a spanyol "h" pontosan a francia nyelvcsapi "r" zöngétlen párja. Próbálj meg francia "r"-t ejteni, de a hangszalagok rezgése nélkül.
2013. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
84%

Én spanyolt tanulok német és angol után - nem találom nehéznek.

Az angol segítségével megértettem kezdettől nagyjából olvasva a spanyol szövegeket, akkor is, mikor még nem is tanultam semmit a nyelvről.

Mondjuk én magamtól tanulom, és kifejezetten a nyelvtannal nem foglalkozom.

Olvasok (regényeket - nem könnyítettet), filmeket/sorozatokat nézek, dalokat hallgatok, e-mailezek, fórumozok, beszélem... szóval igyekszem úgy tanulni, ahogy a kisgyerekek.


Fogalmam sincs, hány igeideje van, őszintén szólva, nem is érdekel. Gyönyörű nyelv, imádom, és élvezem a tanulását.

Szerintem nem nehéz! Az angol segít.

2013. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
Köszi, meg fogom próbálni :)
2013. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!