Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelv könnyebb?

Melyik nyelv könnyebb?

Figyelt kérdés
Már tudok szlovákul és magyarul folyékonyan/anyanyelvi szinten beszélni valamint angolul haladó fokon,de szeretnék még egy nyelvet tanulni ami vagy spanyol vagy francia lenne.Melyik a könnyebb?Melyik hasonlít jobban az angolra/magyarra/szlovákra? Esetleg tudnátok valami más nyelvet ami jobb választás lenne ? A válaszokat előre is köszönöm :)

2013. máj. 17. 18:54
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
87%

Azért azt ne felejtsétek el, hogy – mint írtam az imént – az angol szókincs 70%-a latin eredetű, a spanyol pedig a latin egyik természetes folytatása. Tehát nem az a spanyol/francia szavak hasonlítanak az angoléra, hanem fordítva: az angol szavak hasonlítanak a spanyol/francia szavakra.


Lényegében arról szól a dolog, hogy az angol a normann hódítások korában majdnem kihalt, és francia szókinccsel élesztették újra, tehát történeti szempontból nem az angol segít más nyelveken megtanulni, hanem a franciának köszönheti, hogy élő nyelv maradt, mielőtt még különös jelentőséget tulajdonítanátok az angolnak.

2013. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mi az oka a hasonlóságnak?

Aki előbb tanult angolul, az úgyis úgy éli meg a dolgot, hogy a spanyol hasonlít az angolra...

2013. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
42%
Kikérem magamnak: angliszika szakos vagyok, imádom az angolt, de egyáltalán nem érzem azt, hogy az angol hasonlít a spanyolra. Inkább azt, hogy mindkettő a latinra hasonlít.
2013. máj. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
Vagyis na, szóval nem érzem, hogy a spanyol hasonlítana az angolra, csak mert 'második' nyelv. Néha a magyar nyelvtan is problémákat okoz:D
2013. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
12-es: A tanulás szempontjából valóban nem releváns, de nem árt tisztában lenni a kronológiával: az angol más nyelvekből táplálkozik, vagyis ha a francia, latin stb. nem lettek volna, akkor ma az angol sem létezne.
2013. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
55%
Jó, akkor én biztos valami csodalény vagyok, én mindenesetre elég sok hasonlóságot vélek felfedezni a kettő között. Nem nyelvtörténeti, meg Isten tudja, milyen szempontból, hanem mint szimpla, "tudatlan" nyelvtanuló, aki az angol után kezdett bele a spanyolba...
2013. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem olvasd el még egyszer, amit leírtam, akkor talán felfogod. Egy szóval nem mondtam, hogy a szókincsük nem hasonló. Csak azt magyarázom, hogy mi ennek oka.
2013. máj. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat :) Mentek a mancsok :) És egy öröm volt végig nézni a tánácskozásokat :D
2013. máj. 17. 20:36
 19/59 anonim ***** válasza:
36%

De 17-es, akkor meg ez hogy a fenébe jön ide?

Senki nem kérdezte, hogy mi a nyelvek története, vagy a közös eredet - vagy, hogy egyáltalán van-e ilyen? (Tisztában vagyok vele amúgy, hogy nem is egy nyelvcsalád, és nem is állítottam ilyet soha...)


A kérdés az volt, hogy hasonlít-e rá annyira, hogy könnyebb legyen tanulni.

A válasz IGEN.

A többi a kutyát nem érdekli ebben a topicban, mert nem a nyelvtörténetről van most szó.

2013. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
37%
Tisztában vagy vele, hogy nem egy nyelvcsalád? Ez a hét vicce:D Légy oly kedves, nézz már utána, mi is az az indoeurópai nyelvcsalád, és mely nyelvek tartoznak ide. A kedvedért be is linkelem: [link]
2013. máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!