Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A kínaiak nem nevetnek azon,...

A kínaiak nem nevetnek azon, hogy a magyarok kínai szövegeket, betűket tetováltatnak magukra, amikről legtöbb esetben meg sem győződtek, hogy mit jelent?

Figyelt kérdés
Csak mert jól néz ki alapon :-)Érdekelne itt élő kínai véleménye, vagy olyanoké, akiknek van kínai ismerősük, hogy ők mit szólnak ehhez a "fura" divathoz.
2013. jún. 7. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleve az is idióta, aki olyasmit varrat magára, ami nem jelent számára semmit. Kétlem, h az ilyenek annyira odalennének a kínai kultúráért. Aztán meg panaszkodnak, amikor megtudják, h illatos-omlós csirke van rájuk írva :)
2013. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez könnyen előfordulhat. :-)
2013. jún. 7. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kínai oldalak, ahol már láttam ezekről kommentelőket, a nyugati embert, amúgy is barátságtalan, modortalan, haszonleső, felszínes, hideg és tudatlan embernek tartják sokan (nem feltétlenül mindenki és nem feltétlenül mindenkit!) Egy magára kínai írásjeleket tetováltató nyugati pedig röhej tárgya, különösen, ha:


1. nem tud kínaiul

2. nem ismeri a jelek jelentéseit

3. elcseszve, fordítva, fejjel lefelé, aránytalanul, hibásan és

4. hülyeség van rátetoválva.

2013. jún. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dehogynem.


[link]

2013. jún. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Te nem röhögnél, ha egy kínain látnál egy tetoválást pl. "tehén" felirattal? :)
2013. jún. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Láttam már kínain "Magyar vagyok, nem turista" feliratú pólót :-)
2013. jún. 12. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!