Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelven tanuljak? Nem...

Milyen nyelven tanuljak? Nem tudom angolul németül olaszul franciául spanyolul tudok 37 éves nő vagyok szerintetek melyik nyelvet válasszam szlovák vagy horvát szeretnék még ez a kettő nyelv közül valamelyiket megtanulni melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
2013. szept. 29. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Az írásod alapján: a magyart!
2013. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a horvát a szimpatikusabb.
2013. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen célból. Ha munkához kéne, ott a szlovákos melókat általában elviszik az anyanyelvi szinten beszélők, akikből azért van egypár. Mellettük max sokéves nyelvtanulás után tudnál labdába rúgni, tehát ez a nyelvtudás valószínűleg nem térülne meg.

Ha a délszláv nyelveknél tartunk, akkor a szlovén hasznosabb, keresettebb a horvátnál.

A szlovák nyelvtanra nehezebb, mint a horvát.Én imádom mindkét nyelvet, mindkettő szép. Hát kb ennyi.

2013. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden szlav nyelv gyonyoru szamomra, de a szlovak a legszebb szerintem. Gyonyoru az a nyelv! Azt ajanlom. Es majd neha mosolyogharmtsz is, hogy ,, Jé! Ezt a szot is a szlovakbol vettuk at!" Nem is gondolna az ember mennyi ilyen szo/kifejezes van.. A macskatol a kaposztan es a dragan at a horukk!-ig.. :)
2013. okt. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: Azért nem döntenék ilyen gyorsan, hogy melyik szó melyik nyelvből van. Káposzta, drága, puska, cseresznye, kolbász, szalonna, sapka, málna, péntek, szombat, szerda, kasza, barát, de még a Balaton is... Mind-mind szláv szó, amiknek lesz egy közös gyökere.. Valahol Kijev környékéről, de még ez is elég könnyelmű kijelentés. Régről való szavak ezek mind, amikor a szláv nyelvek még jobban hasonlítottak egymáshoz, mint ma. Meg aztán ki tudja, mi került át a magyarból a szlávokhoz...


Kérdésre: szerintem oroszt, arabot, vagy kínait.

2013. okt. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!