Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Át kellene néznem pár angol...

Át kellene néznem pár angol nyelvű cikket, de van néhány szó aminek nem tudom a magyar megfelelőjét, csak találgatni tudok: roll/rolling moment? Yaw moment? Wake flow? Streamwise? Shed? Shear layer? Vortex shedding? Lee-side face? Drag?

Figyelt kérdés

2013. okt. 3. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi ez, hajó, vagy repülő? A roll és a yaw fogalmát google-ban keresd ki, üsd be hogy roll yaw pitch.

A shear az a nyírás. A lee a szélárnyék. A drag az a (lég)ellenállás. A wake a hajósodor, nyomdokvíz, turbulencia mögötted. Streamwise: folyásirány. A vortex sheddingre google képeket üss be.

Mi vagyok én, szótár? :D

2013. okt. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, igazából ezekben a cikkekben arról van szó, hogy a nagy sebességű vonatokra milyen hatással van az oldalszél.
2013. okt. 8. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Se hajó, se repülő. :D Ha neten van a cikk, belinkelhetnéd, érdekelne. Amiket mondtam, azokkal érthető számodra?
2013. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!