Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánul akarok tanulni, hogy...

Japánul akarok tanulni, hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Elvileg az interneten van egy csomó oldal, ami kifejezetten ezzel foglalkozik, de én eddig nem találtam használható oldalt, csak olyat, ami egyből azzal kezdi, hogy tanuld meg elragozni a menni igét, meg a tagadását, meg ilyesmi. És nekem olyan oldal kellene, ami tényleg tanít, szóval az iskolában németet tanulok és ott sem azzal kezdtük 1.-ben, hogy a tanár elkezdett nekünk papolni arról, hogy hogy kell egy igét tagadni, meg minden...Hanem a színekkel, számokkal, ilyesmi. Van ilyen oldal?
2013. nov. 17. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden nyelv különböző, idegen nyelvként mindet máshogy érdemes tanítani. Ha nem tetszik, ami az interneten van, még mindig választhatod a magántanárt vagy a nyelviskolákat. Egyébként én is tanítok alapszintű japánt. Skype-on is, ha érdekel.
2013. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én másfél éve kezdtem a Japánt. Első, könyv, amiből tanultam, az a Teach Yourself Japanese volt ^^ Remek könyv, nem kezdi rögtön az írással, nem "butít" kanjikkal, szal szépen egyszerűen elkezdi az alapoktól (: De ha rögtön írni is szeretnél, a Japanese for Busy People c. könyvet ajánlom neked, én a 2. kötetnél járok. Illetve van egy magyar nyelvű könyv is, Dekiru a címe (bizonyára hallottál róla), viszont erősen nem preferálom, ugyanis mikor megvettem, egy szót nem tudtam japánul, éshát ők rögtön elkezdték a dialógusokkal minimális fordítás nélkül, szal tök meg voltam lőve, és csak így tudok benne haladni, hogy már előrébb járok. Kereshetsz tanfolyamot is, erről így hallottam.. [link] Ne kérdezd milyen..:D nincs tapasztalatom. Youtube-on is kereshetsz videókat, amik az alapokat tanítják, a JapanesePod videói cukik, a JapanSocietyNYC se tűnik rossznak...(:

GANBATTE KUDASAI ^___^/*

2013. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi, csak ezek a könyvek nem angol nyelvűek? :/ csakmert nekem magyar kellene, mert németes vagyok :S
2013. nov. 17. 14:50
 4/10 anonim ***** válasza:
oooops bocsi S: nem olvastam el rendesen a kérdést S: Hát sajnos németül nem tudok semmilyen használható forrást ): Viszont a Dekirut akkor ajánlom ^w^ és írhatsz is nyugodtan, ha valami kérdésed van, segítség kell, vagy bármi, én itt vagyok ^__^
2013. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm ^-^ :P
2013. nov. 17. 15:55
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

Gondolom németül is van egy rakat könyv/honlap, de azt neked kell keresni, mert én nem tudok németül :P

Rakok smiley-t is, hogy autentikusnak tűnjek: ( ^ω^)

2013. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi, csak hát...talán nem kellett volna leírnom külön a németet, mert iskolán kívül egyáltalán nem tanulok se angolt, se németet, az iskolában meg csak nagyon alapszinten tanítják, úgyhogy egyáltalán nem fontos, hogy német nyelvű legyen :) szóval nekem olyan is tökéletes, ami magyar nyelvű, úgy talán legalább alapszinten meg tudnék szerintem tanulni japánul :P
2013. nov. 17. 19:12
 8/10 A kérdező kommentje:
ja és azt az oldalt nem hozza be :|
2013. nov. 17. 19:13
 9/10 anonim válasza:

Figyeljetek, a Dekiru-t ne húzzuk le ennyire :) Igen, vannak hibái (pl. nem kellett volna kivenni belőle a szószedetet és lehetne valamelyest komolyabb belseje is, mivel most úgy néz ki, mint egy gyerekeknek szóló mesekönyv), de még mindig ez az egyetlen japán nyelvkönyv magyarul, tehát érjük be azzal, ami van.


Ajánlom még a [link] oldalt, innen is lehet könyveket, szótárakat rendelni.

2013. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. dec. 4. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!