Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet válasszam?...

Melyik nyelvet válasszam? Ukrán, vagy szlovák?

Figyelt kérdés

Szeretnék magamtól megtanulni valamelyiket, csak nem tudok dönteni. Elhelyezkedés, vagy ilyesmi most nem érdekel, mert ez csak hobbi, és B2-es szinten akarom elsajátítani úgy, hogy mindennap foglalkozok vele több órát, így remélem 3-4 hónap alatt sikerül.


De szerintetek melyik könnyebb vagy szebb vagy hasonló? :)

Melyik nyelvet válasszam és miért?


Előre is köszönöm, nem tudok dönteni. :/



2014. jan. 5. 20:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg lengyel? Ha már szláv nyelvet akarsz tanulni.

Ezek közül inkább a szlovák, mert ha azt tudod, akkor csehül is megtanulsz. Nagyon hasonló, szinte ugyanaz a két nyelv.

2014. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Miért pont a lengyel? Úgy tudom az a legnehezebb szláv nyelv.
2014. jan. 5. 20:35
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Én inkább az oroszt választanám az ukrán helyett. Sokkal többen értik, sokkal több mindenre használhatod majd fel, mégha most nem is ez az elsődleges célod.


Ha a kettő közül kell választani, akkor viszont a szlovák. Akinek nem kötelező, mint nekem, még talán sikerülhet is :-)

2014. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Értem :D

A szlovák szép? Amúgy csak a 2 közül választanék. :)

2014. jan. 5. 20:48
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Kemény a hangzása, egy csomó mássalhangzó-torlódás van benne, nehéz a nyelvtan (legalább is nekem).
2014. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Értem.Tehát akkor szlováK? :D
2014. jan. 5. 21:22
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Ha a kettő közül kell, akkor igen.
2014. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Egyébként mi a baj az ukránnal?
2014. jan. 5. 21:36
 9/23 anonim válasza:
100%
Ha nem tudsz dönteni, akkor talán tanulhatnád mindkettőt egyszerre :) Amúgy én tanultam ukránul, a nyelvtannal meggyűlt a bajom, viszont tavaly nyelvvizsgáztam belőle B2-es szinten. Nyelvvizsgát is tennél belőle, ha úgy adódik? Vagy abszolút hobbi szinten tanulnád csak?
2014. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsga is jó lenne :D Az ukrán jobban tetszik amúgy.
2014. jan. 5. 22:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!