Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angliaba elo magyarok. Ti...

Angliaba elo magyarok. Ti mennyi ido utan tanultatok meg angolul? Es mi okozott a nyelvbe a legnagyobb problemat?

Figyelt kérdés
Nekem az hogy olyan gyorsan beszelnek hogy nem ertem amit mondanak...pedig ismerem a szot..

2014. jan. 6. 02:51
 1/7 anonim ***** válasza:

És mennyi idő után felejtettetek el magyarul? (A kérdezőnek már sikerült.)


Amúgy ez attól is függ, hogy milyen nyelvtudással mész ki. Alapfokúval nyilván több időbe telik, felsőfokúval hamarabb belerázódsz.

A hadaráshoz és az akcentushoz is idővel hozzá lehet szokni.

2014. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én tavaly jártam egyetemre, de eleve úgy mentem ki, hogy tudtam angolul.
2014. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én nagyon lassan tanulom a nyelvet. Nincs túl jó érzékem hozzá. Mondjuk nem is folglalkoztam vele úgy, hogy üljünk le és tanuljuk. 6 éve vagyok kinn, kábé 4 év alatt (2 évig totál itthon ültem a gyerekkel -ebből fél évet otthon töltöttem, mert ügyeimet, vizsgáimat kellett intézni-, angolul alig társalogtam)jutottam el oda, hogy bárkivel barmiről...de abszolút nem perfekt tudással. Nem tudtam ezen a szinten túl lépni. Körülbelül a középfokú alsó határát súroltam, mikor úgy döntöttem, iskolába fogok járni, hogy ott kapja segítséget az angolban. Azóta két év telt el és nagyon sokat tanultam, de még mindig van mit tanulnom. Kábé még 3 év szerintem, mire anyanyelvi szinten tudok majd beszélni, ha így haladok.
2014. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 blogeres válasza:
48%
Nem felejtett el magyarul, csak Angliából ír angol billentyűzetről, ha nem vetted volna észre -.-.
2014. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És a ragozási hibák is az angol billentyűzet miatt vannak, igaz? (Angliában, nyelvben, stb.) Vessző sincsen az angol billentyűzeteken. Ezek a fránya angolok...
2014. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1 hét, illetve dialektusosabb területen 1 hónap
2014. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 blogeres válasza:
5. Mondjuk ez tény...
2014. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!