Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az olasz nyelv kiejtése...

Az olasz nyelv kiejtése magyarok számára valóban könnyebb, mint a franciáé? Könnyebben tanulható nyelv egyedül?

Figyelt kérdés

Esetemben az idegen nyelveknél a nyelvtani és írásbeli rész általában erősebb, számomra könnyebb, mint a szóbeli.

A francia kiejtés számomra kínkeserves.

Nem tudom sem kiejteni helyesen, sem megérteni mások beszédét hallás után.


Ezért gondoltam, hogy mivel a francia után az olasz nyelv az, ami még érdekelne, így azt tanulnám, hiszen egy nyelv tudásához a szóbeli rész (is) elengedhetetlen.



2014. febr. 1. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Az olasz minden szempontból lényegesen könnyebb, és remekül tanulható önállóan.
2014. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
könnyebb, minden tekintetben... a kiejtés és értés meg főleg
2014. febr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Az olasz után (ha abból eléri valaki az erős középfokot), vajon könnyebb lesz a francia is? Tehát az olasz ismerete könnyíthet valamennyit a francia nyelv elsajátításában a későbbiek során?

(Nem akartam külön kérdésnek kiírni egyelőre.)

2014. febr. 1. 22:25
 4/5 anonim ***** válasza:
En tanultam franciát, de sokkal nehezebb,mint az olasz.Olvasgattam olaszul és a TV.-ben is hallottam ahogyan beszélnek,de jobban kiérthetõek a szavak,mint a franciában.Szerintem nem lesz könnyebb megtanulnod a franciát az olasz után.
2014. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Segíteni segít, mint minden latin nyelv (sőt, igazából az angol, német is segít, vagy fordítva, mert sok minden hasonlóan működik a nyelvtanban, és a szókincs is hasonló, sok különbség mellett, persze). A latin nyelvek rengeteg hasonlósággal rendelkeznek...
2014. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!