Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Titeket is idegesít, amikor...

Titeket is idegesít, amikor valaki például a "nagyon" szót a minősítendő melléknév mögé teszi?

Figyelt kérdés
Például: jó nagyon.
2014. ápr. 16. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2014. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Engem az idegesít, ha valakit minden jelentéktelen apróság idegesít.

egyèbként a jó nagyon nem ugyanaz mint a nagyon jó. Fogd fel így: Jó! Nagyon! vagy Jó, nagyon! egyáltalán nem hibás a megfogalmazás.

2014. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
get laid...
2014. ápr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem. A szőrözés jobban idegesít.
2014. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Engem az -ando/-endő képző indokolatlan használata jobban zavar. Lásd: minősítő melléknév helyett minősítendőt mond különösen úgy, hogy utóbb a magyar nyelvben nem is létezik.
2014. ápr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Engem meg a fészekhely-keresgélő darazsak idegesítenek mostanság leginkább...
2014. ápr. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem az idegesít, amikor az emberek lépten-nyomon belekötnek a beszélt nyelvbe, mások szóhasználatába, kiejtésébe, nyelvtanába, mert így abba a hitbe ringatják magukat, hogy ők tökéletesen beszélik a magyart.
2014. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!