Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia! Az 'Il parle trés...

Francia! Az 'Il parle trés bien ________ Anglais et ________ Allemand. ' - a kipontozott helyekre kell-e az "en"? Illetve.

Figyelt kérdés

, hogy a "dans" és "en" amikor időre vonatkozó szerepüket töltik be, (dans-vmennyi idő múlva;en-vmi időn belül) hogy tudok különbséget tenni,mert annyira egyformáknak tűnnek!

Előre is köszönöm a segítséget!


2014. ápr. 28. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a feladat az volt, hogy KELL-E az "en" az anglais et allemand elé, a válasz: igen.

Ha azt kérdezik, hogy MI KELL ezek elé a szavak elé, akkkor nem mindig az "en".

Legtöbb esetben "il parle très bien l'anglais et l'allemand, de az en anglais et en allemand sem hibás. (Magyarországon inkább az utóbbit tanítják, ahogy észrevettem.)


A második kérdés:

Mondok példákat, úgy biztos jobban megérted.

J'arrive DANS trois heures - Három óra MÚLVA érkezem.

Je fais ce travail EN deux heures - Ezt a munkát két óra ALATT végzem el. (csinálom meg.)


Ha még mindig nem világos, kérdezz nyugodtan! :)

2014. ápr. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Talán túl régimódi a nevelésem, de én meg szoktam köszönni, ha válaszolnak a kérdéseimre... :-(
2014. máj. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!