Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legkönnyebb nyelv:...

Melyik a legkönnyebb nyelv: arab, japán, kínai, koreai, orosz vagy török?

Figyelt kérdés

Az egyiket szeretném tanulni. A keleti vonzódásom miatt gondoltam a kínaira, japánra és a koreaira. Tudom, hogy a japán és koreai írás nem könnyű, de a nyelvtanuk viszont az. A koreainál meg pont fordítva van - tudomásom szerint. Japán kóstolgatom éppen, és nagyon tetszik, de szeretnék még egyet.

Az arab és a török kultúra szintén rettenetesen vonz, de úgy tudom, hogy az arab kiejtés+írás nem könnyű...

Az orosznak meg a hangzása tetszik, gyönyörű nyelv! :)


Tudom, hogy mindegyiknek megvannak az előnyei/hátrányai, nehézségei/könnyebbségei. De biztos tudtok pár hasznosat mondani, érveket szeretnék. :)


Előre köszönöm! :)



2014. júl. 30. 19:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%

valaszd az oroszt mert az konnyu lesz,es visszakoszon

a gyerekkorod.

2014. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi! :-)várok még válaszokat! :)
2014. júl. 30. 21:24
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

A törököt Atatürk óta latin betűkkel írják. Csak hogy tudjad.

A kínai tonális nyelv, a mandarin kínaiban négy tónus, a kantoniban hat tónus van.

2014. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anju ***** válasza:
75%
Ha a japánt választod, szívesen segítek benne. Más érvem nincs.
2014. júl. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
erről csak úgy tudnék véleményt mondani ha mindet tanultam volna, de én egyiket sem. viszont a jápánt el akartam kezdeni uh arról tudok beszélni: maga a nyelv logikusan épül fel. elég messze lehet vele úgy is eljutni ha magad tanulod és nem tanárral. a szótagok írását nem nehéz megtanulni (kb 50-50 van belőlük). viszont rengeteg kanji ("kandzsi": szavakat jelölnek) van és azokat viszont már nehezebb.
2014. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :) Tudom, hogy a törökök hogyan írnak :) És igen, érdekel a japán, már tudom a két szótagírást, és tanulgatom a nyelvtant. A kanjik nagyon nem mennek...

Jöhet még válasz, nem csak egy nyelvet szeretnék tanulni! :)

2014. júl. 30. 23:24
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült egy listát csinálnod a világ legnehezebb nagyobb nyelveiről :) Nem viccből, koreai a japán és a kínai szoktak az első három helyen végezni a legnehezebben megtanulható nyelvek listáján (vannak ilyen összehasonlítások, hogy a tapasztalat szerint átlagosan hány munkaóra megtanulni egy adott nyelvet. Eszerint vannak könnyebb és nehezebb nyelvek). Nyomukban ott van az arab.


A törököt annyira nem ismerem, úgy sejtem, a magyarral lehet egy szinten. Ragozó nyelv, és megvan benne a magánhangzó-harmónia jelensége is. Az orosznak elég nehéz az esettana, de ha a kezdeti nehézségeken túl vagy, már nem nehéz. Az oroszt gondolnám a legkönnyebbnek ezek közül.



"Tudom, hogy a japán és koreai írás nem könnyű, de a nyelvtanuk viszont az."


Én pedig pont fordítva tudom: tudomásom szerint a japánban és a koreaiban épp a nyelvtana a bonyolult, és nem az írás, ami a korainál tudtommal kifejezetten logikus. Pont fordítva van viszont a kínaival, amire viszont nagyjából pont az igaz, amit írtál: kevés nyelvtan és iszonyatosan kacifántos írás.

2014. júl. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: lehet, hogy én fogalmaztam rosszul, bocsi! :)

És tudom, hogy nagyon nehezek, de ezek tetszenek nagyon. A koreai kiejtéssel valami tapasztalat?

Köszi minenkinek! :)

2014. júl. 31. 00:19
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Egyik netes portal ezt dobta ki:

A legkonnyebbenk

10. mongol

9. örmény

8. görög

7. norvég

6. olasz

5. román

4. horvát

3. bolgár

2. angol

1. spanyol


A legnehezebbek

10. német

9. francia

8. kínai

7. japán

6. koreai

5. perzsa

4. arab

3. finn

2. magyar

1. szlovák

Ha erdekel ennek magyarazata elolvashatod itt: [link]

2014. júl. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ez pedig kizárólag arra vonatkozik, hogy angol anyanyelvű személyek számára mennyire nehéz egy-egy nyelv elsajátítása, és arra építik, hogy átlagosan hány órát kell tanulnia valakinek az adott nyelvet, hogy egy bizonyos szintre eljusson.

kínai

arab

tujuka

magyar

japán

navahó

észt

baszk

lengyel

izlandi

2014. júl. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!