Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Francia nyelv - vélemények?

Francia nyelv - vélemények?

Figyelt kérdés

Elkezdem tanulni, mert nagyon szépnek tartom. Nehézségéről, kiejtéséről vélemények?

Köszi! :)



2014. aug. 6. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

A tanárom szerint "piramis" nyelv: az elején nehéz, de ha jól megtanulod az alapokat, akkor egyre könnyebb lesz.

És tényleg, egy éve tanulom és elég nehéz!

2014. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kiejtése nehéz;((
2014. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
5 éve tanulom és egyre szebb. A sok klisé nem feltétlenül igaz. De Nehéz. Ha az alapoknál nem figyelsz sose fogod tudni. Az alapigéket tanuld meg!( fontos az igeidőknél). ha kitartóan tanulsz a kiejtés rutinból fog menni;Đ.
2014. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Nekem az elején kicsit nehéz volt, most már nem érzem annak.

Abszolút logikus és érthetö a nyelvtan (nem úgy mint a német)

A kiejtést én 1 év alatt teljesen jól tudom, még az r-t is.

Bonne chance! :)

2014. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az első kommentelő tanárának, tényleg "piramis-nyelv". Én több, mint 10 éve tanulom, eleinte tényleg nem könnyű, de ahogy egyre többet és többet tudsz, tök logikussá válik és egyszerű lesz, meglátod! Csak legyél kitartó és ne add fel!

Bon courage et reste studieux/studieuse ! (:

2014. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A kiejtést én 1 év alatt teljesen jól tudom, még az r-t is."


Na, ezt kézből megkontrázom!

Évtizedekig kell Franciaországban élni ahhoz, hogy valaki el tudja veszíteni a msgyar hangsúlyt, ami midig a szó első szótagjára kerül.

Ha meg a francia raccsolást próbálod utánozni, közröhely tárgya leszel. Mint ahogy egy francia sem tudja megtanulni rendesen a -h betű vagy a magyar -a kiejtését.

Ettől függetlenül, ahogy előttem is írták, a kezdet nehéz, de a folytatás egyre könnyebb lesz.

Kitartás kell hozzá, mint minden más nyelvhez is.

Tanuld, ha szereted és van türelmed hozzá, de sok logikát ne keress benne.

Ezt még a franciák maguk is elismerik. :)

2014. aug. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!