Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Orosz nyelvről vélemények?

Orosz nyelvről vélemények?

Figyelt kérdés

Oroszul fogok tanulni szeptembertől, tudom, hogy pár szóban úgy ahogy van az egész szláv nyelvcsaládban tudom használni, pl: ljubav,. Az orosz nyelvet lehet annyira használni Ukrajnában és Fehéroroszországban mint például a csehet Szlovákiában és mi a helyzet Szerbiával, Bulgáriával és Macedóniával? Tudom, hogy ezekre a nyelvekre nem annyira hasonlít, de mégis ciril betűsek.


Jelenleg beszélek (magyart leszámítva) középfokon angolul.


Az angol és az orosz után mennyire nehéz a spanyol? És mennyire érdemes? Spanyol helyett mit kellene szerintetek?



2014. aug. 7. 10:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Politikát légyszi hagyjátok ki.
2014. aug. 7. 10:50
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

A spanyol kb. annyira nehéz, mint az orosz (persze az írást leszámítva). Az oroszban és a spanyolban is sok a ragozás, csak az oroszban a főnévragozás nehéz, igeragozás alig van, a spanyolban fordítva, ott meg igeragozásból van sok.


Szerintem leginkább spanyolul vagy franciául érdemes ma tanulni az angol mellett, ezeket több földrészen és elég sokan beszélik, azonkívül a francia több nemzetközi szervezet hivatalos nyelve is.

2014. aug. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én oroszt tanulok, nekem nagyon tetszik, sokkal jobban szeretem, mint az angolt, sokkal logikusabbnak érzem. Mindenhol, ahol cirill ábécét használnak, pár betű kivételével bármit el tudok olvasni (megérteni már kevésbé:D ), ezen kívül vannak szavak, kifejezések, amik megegyeznek, például a múltkor bolgárul hallgattam zenét, és felismertem szavakat, amiket az orosz is használ. Az orosz és az ukrán között már elég nagy különbség van, az orosz csoportunkba jár két ukrán, ők megértik, amit a tanár beszél, de a tanárnak fogalma sincs, hogy ők mit mondanak. Ezen kívül azt hallottam, hogy Fehéroroszországban már sokkal gyakoribb az orosz, mint az anyanyelvük. A szerb is hasonló az oroszhoz, de inkább hangzásban.

Spanyolról nem tudok véleményt alkotni, azt a barátnőm akar tanulni.

2014. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
#3, abból ne indulj ki, hogy a tanár mennyit ért belőle, bár furcsa lesz, amit mondok, de sok nyelvtanárnak egyáltalán nincs nyelvérzéke, azt az egy-két nyelvet megtanulta, amit tanít, és ezzel kimerült a tudása. Ha az anyanyelvűek képesek megérteni tanulás nélkül egy másik nyelvet (nyelvjárást), akkor azok kölcsönösen érthetőek.
2014. aug. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Barátnőm beszél szerbül és horvátul nagyon jól és nagyjából fele-fele arányban megérti az oroszt is, visszafelé nem tudom, hogy hogy van. Az orosz egy szép nyelv, nem mondom, hogy nagyon könnyű ha jobban akarod beszélni az alapnál, de mint minden nyelvben vannak könnyebb és nehezebb részek is. Ezt tapasztalatból mondom, beszélek oroszul. Angol és orosz után mit tanulj? Kérdés mire akarod használni? A német praktikus lenne a munka miatt. Sok sikert!
2014. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!