Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » "Memorial Hospital": mi a...

"Memorial Hospital": mi a magyar megfelelője?

Figyelt kérdés

2014. aug. 24. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Emlek Korhaz
2014. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Vree ***** válasza:
4%

Emlékkórháznak szokták fordítani.


pl: Thorek Memorial Hospital - Thorek Emlékkórház

2014. aug. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szerintem olyan, hogy "Emlékkórház" nem létezik magyarul.

Jó lenne, ha ezt a magyar/angol nyelvekben járatos szakfordító, vagy angolul jól tudó szakorvos megerősítené vagy megcáfolná.


Szerintem magyarul nem mondunk semmi ilyet, pl. Semmelweis Ignác Kórház, Heim Pál Gyermekkórház, stb., ugyanazzal a funkcióval, mint amit pl. ez a szótár is hoz:

[link]

2014. aug. 27. 14:02
 4/15 anonim ***** válasza:
14%
Ketten irtuk, a net is tele van Emlek-korhazakkal, Te meg nem hiszed, kedves Kerdezo.
2014. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Épp' hogy nincs tele. A Google a jóbarátom, de mérlegelni kell egy találatot. Az hogy létezik, nem bizonyíték, a "*muszály" szóra meg fogsz lepődni, hány találat van.


Az Emlékkórház szóra olyanokat ad ki, amik szemlátomást felindulásból elkövetett nyersfordítások. No én éppen ezt akarom elkerülni.


Egyébként köszönöm a segítő szándékot, de az nem mindig elég. ;-)

2014. aug. 27. 14:28
 6/15 anonim ***** válasza:
14%
Ha a memorial statue egy emlekmu, akkor megis, szerinted, hogy lehetne forditani a memorial hospital-t?
2014. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 mustafa33 ***** válasza:
78%

Valahol olvastam, de nem tudom idézni a forrást, hogy a kórház nevébe amelyik személyről van elnevezve azért teszik a memorial szót, hogy azzal utalnak arra hogy valakinek a tiszteletére - emlékére lett elnevezve, nem a tulajdonos neve. Pl. Heim Pál memorial hospital lenne, nem egy mai Dr. Heim Pál (magán)kórház(a) vagyis Paul Heim hospital.

De ezt ne vegyék 100%-ra igaznak, olvastam, de nem állítom hogy biztos igaz.

2014. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Vree ***** válasza:
25%

Ha ez segít meggyőzni a kérdezőt, léteznek emlékparkok, emlékstadionok és emlékhidak is, ezeknek a megfelelője szintén memorial park, memorial stadium, memorial bridge.


Előző: igazából nincs szabályozva, hogy mihez kell kötődnie a memorial/emlék- szónak. Van ahol az illető a hely alapítója, vagy az alapító halott rokona volt; van ahol halott híresség, aki előtt tisztelgett az alapító, vagy a város (pl. Veterans Memorial Hospital); de olyan is van, ahol egyszerűen mondjuk, emlékplakettek (mondjuk adományozók emlékplakettjei) vannak elhelyezve belül anélkül hoyg konkrétan kötődne valami közös eseményhez.

2014. aug. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egy "emlékkórház", ha lenne olyan (magyarul!), úgy viszonyulna a kórházhoz, ahogy a ház a babaházhoz, vagy a babakocsi a játék babakocsihoz. Én gyógyulni nem szívesen mennék oda biztosan.
2014. szept. 1. 17:59
 10/15 Vree ***** válasza:
20%

Ha nem hiszed el, nem hiszed, de a poénkodás kezd már kicsit égő lenni. -_-

Én is viccelődhetnék, hogy olyan szó nincs hogy róka, mit mond az, rók, rók, hahaha, csak közben mindenkinek aki hallaná égne az arca. Ha nem tudod a választ, én inkább óvatos lennék. Hátha mégse olyan hülyeség amit mondanak nekem. :p

2014. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!