Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van értelme Kínaiul (Mandarin)...

Van értelme Kínaiul (Mandarin) tanulni?

Figyelt kérdés
Angolul tanulok és egy éven belül elérem a felsőfokot. Azt mondják jó nyelvérzékem van, és én is ezt tapasztalom, angolul nem rég óta tanulok. Úgy gondolom választanom kéne egy következő nyelvet. Nem ez lenne az egyetlen, több nyelven is szeretnék megtanulni. Én az Oroszra és a Kínaira gondoltam, esetleg Franciára. Na most a kérdésem a következő, megéri Kínaiul tanulni? Az interneten elég felemás vélemények keringenek erről. Azért gondoltam a Kínaira, mert egyrészt érdekel a kínai kultúra, másrészt pedig Kína rohamokat fejlődik, ezért szükség lehet kínai tolmácsra. Rólam még annyit, hogy 16 éves vagyok és az Egyesült Királyságban szeretnék élni, tehát álláslehetőségnél elsősorban erre kellene gondolni.

2014. nov. 1. 14:21
 1/6 A kérdező kommentje:
*Kína rohamosan fejlődik
2014. nov. 1. 14:24
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Igen, nagyonis megeri.

Meg az orosz is, elleptek a foldet, mindenhol kell tolmacs nekik.

2014. nov. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ezeöccá ***** válasza:

Ne azért tanulj egy nyelvet, mert valami félművelt újságíró azt írta, hogy "Hú sokan vannak a kínaiak, meg kell tanulni kínaiul..."


Hanem azért, mert őszintén érdekel egy nyelv, egy kultúra és szeretnél többet tudni róla. Ha szimpla karrierizmus vezérel, ne tanulj kínaiul, nem éri meg annyit vesződni vele. Tanulj olaszul vagy franciául, sokkal könnyebb nyelvek, kevesebb idő alatt el lehet jutni velül felsőfokig és az ezekhez a nyelvekhez kötődő állaslehetőségek száma is magasabb.


Ha kínaiul szeretnél tanulni, készülj fel arra, hogy a nagyon komoly, tolmácsként is használható nyelvismeret elég hosszú éveket igényel, folyamatos szókincsfejlesztést, megtoldva az elején az írás és a kiejtés alapjainak elsajátításával, ami szintén nem mindenkinek fekszik. Nem lehetetlen megtanulni kínaiul, de sokkal több erőfeszítésre, időre és gyakorlásra lesz szükség, mint egy európai nyelv esetében. Jelenleg a magyarországi álláshirdetések száma sem túl kecsegtető, nem keresnek minden utcában egy kínai tolmácsot, de ha rászánod magad és nem adod fel az elején, akkor biztosan számíthatsz rengeteg olyan élményre, aminek egy orosz- vagy franciatanulás a közelébe sem érhet.


Azt javaslom, előbb olvass utána mind a három nyelvnek, hol beszélik, hányan, milyen a kiejtésük, nyelvtanuk, írásrendszerük. Olvass el legalább valami rövidet a francia, az orosz és a kínai kultúráról is, ne érjenek meglepetések.

2014. nov. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó:igazából nem csak azért tanulnám egyiket sem, mert hasznos. Nagyon érdekelnek az idegen nyelvek. Igazából arra voltam kíváncsi, hogy mások mit gondolnak erről. És hát persze ha megtanulnék egy nyelvet, arra is kíváncsi vagyok, hogy mennyire hasznos.
2014. nov. 26. 07:12
 5/6 anonim válasza:
60%
A nyelvtanulás sosem fölösleges, tök mindegy, milyen nyelvet tanulsz.
2014. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
53%
Én is azt mondom hogy érdemes Kínait tanulni , mert megéri + egy kis oroszt és agyon keresed magad !
2014. dec. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!