Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Grateful vagy thankful? Mikor...

Grateful vagy thankful? Mikor melyik? Vagy teljesen mindegy?

Figyelt kérdés
Van árnyalatbeli különbség, vagy teljesen mindegy, mikor melyiket használom? Én valahogy úgy érzem, hogy például egy ilyen esetben: "Hálás vagyok, hogy együtt tölthettük az ünnepet." Ilyenkor én a thankful-t érzem idevalónak, de nem tudom, miért. Jól érzem, vagy tényleg teljesen mindegy?
2014. nov. 30. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

thankful -> Hálásak vagyunk,hogy megúsztunk valami rosszat

grateful -> Hálásak vagyunk valamiért,ami jó. Hogy valaki jót tett velünk stb..

[link]

2014. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:

Teljesen mindegy.

De szerintem "thankful"-ban erősebb az, hogy "örül vminek", "grateful"-ban pedig az hogy valaki személy felé hálás.


Ennek ellenére a grateful is sokszor jó az előbbire (sztem), mert ilyenkor inkább úgy érződik, hogy mondjuk istennek vagy hálás...De ezt mondanám a fő különbségnek. Thankful to (személy) az ritka, és szinte túláradóan boldognak tűnik ("hálát adok, hogy..."); ha konkrét személynek vagy hálás, akkor inkább grateful (to sb.). Ha valamiÉRT adsz nagyon hálát, akkor thankful.

Talán azt lehetne mondani, hogy a thankful inkább koncentrál a belső érzelemre: örömmel tölt el, hogy.../hálásnak érzem magam, hogy...

SZtem.

2014. nov. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!