Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem értem az angol házim,...

Nem értem az angol házim, segítség?

Figyelt kérdés

Nah, szóval:vannak szavak és elébe kell írni, hogy SINCE vagy FOR.(Pl.: since last year), és sokat nem tudok.Ezeket: an hour, yesterday,a month, four year,half past three,a few days, she was nine,an evening !?


Aki érti, az megmondaná, hogy ennek mi a logikája, hogy hova melyik kerül???



2015. jan. 22. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A since azt jelenti, hogy egy időpont óta mennyi idő telt el (pl. tavaly óta megnőttem), a for meg hogy adott ideje csinálok valamit (pl. egy órája várlak). Az első után időpont áll, a második után időtartam.
2015. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A since-et akkor használod, ha a cselekvés kezdeti időpontjára utalsz. A since esetében az a lényeg, hogy mikortól.


A for-t akkor használod, ha a cselekvés időtartamáról beszélsz. A lényeg az eltelt idő.



A since-nél egy konkrét időpontot jelölsz ki: since 1997, since when I was 11, since yesterday. A for-nál az időtartamról beszélsz: for four years, for several weeks, for ages.


Ha pl. 10 évesen kezdtél el teniszezni, akkor úgy kell ezt elképzelni, hogy mondjuk egy vonalat, aminek az eleje az, amikor 10 éves voltál, a vége meg ma. Ha since-szel fejezed ki, hogy 10 éves korod óta teniszezel, akkor a vonal kezdőpontjáról beszélsz. Ha for-ral, akkor meg a vonalról magáról (hogy hány évet jelképez a hossza). Érted?

2015. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*jav.: húzol egy vonalat
2015. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2015. jan. 23. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!