Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol hétköznapi társalgásban...

Angol hétköznapi társalgásban milyen gyakran használják a függő beszédet?

Figyelt kérdés
2015. febr. 2. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
HOGYNE használnák ... ez nem valami nyelvtani elméleti csoda, hanem nekik természetesen fel se merül ez a fogalom h "függő beszéd", ők ezt csuklóból csak használják és kész. na meg nem csak ők, rengeteg más nyelv is, sőt inkább mondjuk úgy, az a kivétel, amelyik nem.
2015. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

még vmi: ne viccelj, hétköznapi vagy sem, hát egészen egyszerűen mást jelent az adott mondat, ha nem úgy használod, ahogy abban az összefüggésben érted!

Nagyon nem minegy h

1, Józsi azt mondta h el akart menni otthonról

vagy

2, Józsi azt mondta h el akar menni otthonról

vagy

3, Józsi azt mondta h el fog menni otthonról.


Ugye érzed a különbségeket? és akkor az angolban ez még iszonyú leegyszerűsített, egy spanyol vagy portugál még megkavarja ezt 10-szeresen (de persze még logikusabb).

2015. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"HOGYNE használnák "


Nem értelek. Feltette a kérdést, hogy milyen gyakran használják. Te meg úgy letámadtad, mintha megkérdőjelezte volna a létjogosultságát eme nyelvtani szerkezetnek.

2015. febr. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

oké, lehet h igazad van, csak én egyértelműnek vettem h használják. de rendben, akkor a válaszom: minden percben használják.


azért vagyok amúgy már ideges az ilyen kérdések láttán, mert egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ezt a függő beszédet mindenki valami csodaként fogja fel, és aztán meg jönnek a szokásos dumával, hogy "áhh ez csak a tanár nyelvtani baromsága, de bezzeg az élő beszéd az úgyis más, ott nem kell". szal vszínű ezért ugrottam rá jobban, de akkor elnézést.

Persze számomra ettől még érthetetlen marad ez az egész "misztikum" ...Egyáltalán hogy merül fel a kérdés, hogy használják-e vagy sem, és milyen gyakran?

Végül: ha ennyire kiélezzük a szó szerintiséget, akkor a kérdés megválaszolhatatlan, ugyanis a gyakoriság nyilván attól függ, hogy éppen ki mit akar mondani. Nincs erre nézve KSH-adat ...

2015. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan gyakran használják a függőbeszéd szabályait, mint amilyen gyakran magyarul olyasmiket mondasz, hogy:


- Azt mondta, jönni fog.

- Tudtam, hogy átmész a vizsgán.

- Azt hittem szeretsz focizni.


Mindegy igazából, sokat használják. Kell azért foglalkozni vele, hogy reflexből jöjjön, de nem vész.

2015. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!