Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az arab nyelv mennyire nehéz?

Az arab nyelv mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Magamtól tanulnám, és német-arab tolmács/fordító szeretnék lenni, nem tudom ez mennyire keresett. (pl Ausztriában)

Mennyire nehéz a nyelv? Nem az írásra értem, hanem a nyelvtanra, kiejtésre.,

Nyelvtanból csak annyit tudok, hogy a legtöbb főnévnek van rendhagyó többesszáma, ez kicsit elriasztott.

De még?


Mit érdemes róla tudni? C1-es szintet akarnám elérni.



2015. febr. 13. 13:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Standard arabra gondoltam, vagy esetleg a levantei arabra.
2015. febr. 13. 13:09
 2/13 A kérdező kommentje:
Vagy semmire sem lehet menni vele? Mármint a nyelvvel.
2015. febr. 13. 13:13
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
A jelen politikai helyzetben egészen biztosan nem tanulnék arabul, pláne nem hivatalos tolmácsként. Nincs az a pénz.
2015. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Most már sajnos olyan ez az oldal, hogy nem dobja ki a hasonló régebbi kérdéseket kérdésfeltevésnél. Válaszként ajánlom ebben a kérdésben az 55%-os válaszoló válaszait:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..



Én amúgy egy amatőr nyelvkedvelő vagyok, aki igyekszik művelni magát nyelvekben/nyelvészetben. Az arab nyelvtanát speciel nem ismerem, azt leszámítva, hogy nyelvtörténetileg sémi nyelv és mint ilyen, mássalhangzó-vázakat használ. Viszont hozzáértőbb ismerősök révén tudok annyit róla, hogy rohadt nehéz. Mindenkitől ezt hallottam, aki foglalkozik az arabbal és akinek adok a véleményére. És hát, mint az idézett kérdés illető válaszírója is írta, igazából nincs olyan, hogy "arab nyelv", mert van egyszer egy irodalmi arab nyelv, ami gondolom valami olyasmi, mint a latin, tehát egy halott, liturgikus nyelv, másrészről meg vannak a ma használt arab nyelvváltozatok, de ez a nyelvterület Marokkótól az Arab-félszigetig terjed, tehát jó sok dialektusa van valószínűleg (az előbbi példánál maradva: mint a latin utódnyelvei?). Úgyhogy gondolom előbb azt kéne tisztázni, hogy melyiket akarod megtanulni, és ha a ma beszélt arabot, akkor melyik változat a célnyelv. Amúgy nem hiszem, hogy jó befektetés. A C1 egyébként meg egy könnyűnek számító nyelvből is sok idő. És nem hinném, hogy meg tudnád tanulni úgy, hogy keresettebb tolmács legyél, mint a célország nyelvén tudó arab bevándorlók.

2015. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"német-arab tolmács/fordító szeretnék lenni"

Ebbe az is beletartozik, hogy pl. az idegenrendészetnél segítesz kihallgatni az illegális bevándorlókat, de a zsaruknál is vannak hasonló munkák tolmácsoknak. :)

2015. febr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Fordítóknál és tolmácsoknál is 95%-ban megkövetelik, hogy az egyik nyelv az anyanyelved legyen (fordításnál a célnyelv, természetesen). Hacsak nem vagy német anyanyelvű, német--arab tolmácsként éhen fogsz halni.
2015. febr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem kötelező anyanyelvűnek lenni.

Ha nagyon jól tudsz mindkét nyelven, simán fordíthatsz.

2015. febr. 14. 08:14
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 évig Egyiptomban dolgoztam, kicsit tanultam az ottani nyelvet. Ha nem kell megtanulnod ìrni is, akkor könnyebb. Mi sokáig úgy csináltuk, hogy latin betűkkel írtuk le a tanult szavakat. --- Szóval hallás után gyorsan fel lehet szedni egy minimális alapszintet. Persze ha nyelvtanilag helyesen akarsz beszélni( és még írni is) , az elég nehéz lehet.
2015. febr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
10 éve vagyok fordító, javarészt nyugati ügyfeleknek dolgozom, 10 éve nézem az összes létező munkaajánlatot, előtte projektmenedzser voltam fordítóirodában, de hát biztos fogalmam sincs róla, mit beszélek. Örülök, hogy jobban tudod, kérdező. Vágj csak bele!
2015. febr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
tanítsd engem németül és megtanítalak arabul :) mert arab vagyok
2015. febr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!