Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Svéd, izlandi vagy holland nyelv?

Svéd, izlandi vagy holland nyelv?

Figyelt kérdés
Angolul és németül beszélek, ezért gondoltam elkezdek egy egzotikus nyelvet. Nem az a fontos, hogy hasznos legyen, inkább csak hobbi lenne. Melyik könnyebb a fentiek közül? Online melyiket lehet tanulni? Köszönöm!

2015. ápr. 25. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak hobbiból tanulod, akkor szerintem egyszerűen az alapján válaszd ki, hogy melyik tetszik a legjobban hangzásra. A svéd egy nagyon szép, jópofa, dallamos, vicces nyelv. A holland nekem személy szerint nem tetszik, de az biztos, hogy angol + német tudással nagyon könnyű lesz megtanulni. Ez egyébként a svédre is igaz. Az izlandi pedig teljesen más, mint ezek, jóllehet mind germán nyelv, de az izlandi egy nagyon archaikus nyelvállapotot őriz, és ehhez mérten nagyon bonyolult is.
2015. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! És a svéd vagy a holland a könnyebb?
2015. ápr. 25. 19:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha németül és angolul beszélsz, akkor hollandul gyakorlatilag 2 hónap alatt megtanulsz.
2015. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És a svéd kb. mennyi idő?
2015. ápr. 25. 21:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan megmondani. Függ a tanulási módszertől stb, de az biztos, hogy tovább tartana mint a holland.
2015. ápr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor elkezdem a hollandot.

(vagy ha más ismer valami kevésbé "felkapott" nyelvet, amit könnyű tanulni, főleg ha az ázsiai vagy afrikai nyelv, akkor írjon! :-)

2015. ápr. 26. 09:31
 7/11 Mansour ***** válasza:

Angol és német tudással a holland és svéd is viszonylag könnyű, és a kettő közül a holland a könnyebb, viszont a svéd a szebb és érdekesebb. Hobbi nyelvtanulás esetén mindenképpen azt kell választani, amelyik jobban tetszik!

Az izlandi elég bonyodalmas, de végül is nem sokkal nehezebb, mint mondjuk a német.

Egyéb egzotikus nyelv: nemrég kezdtem foglalkozni a perzsával. Ha az írással sikerül megküzdeni, akkor meglepően könnyű!

2015. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utolsó, perzsát hol tanulod?
2015. ápr. 28. 16:06
 9/11 Mansour ***** válasza:
www.easypersian.com
2015. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az Afrikaaan az nagyon hasonlít az angolra és elég szorakoztato is, habár én nem tanultam csak ilyen kis videokat nézegettem:))
2015. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!