Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az a szó, hogy feszt, paraszto...

Az a szó, hogy feszt, parasztos kifejezés?

Figyelt kérdés
Pl.: Feszt csak a tv-t nézi. (folyton csak a tv-t nézi) feszt=folyton
2008. aug. 29. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
sztem nem parasztos...a parasztos az sztem mikor nagyim azt mondja mikor csuklik h kuss ki nyájra vagy mi a túró:D
2008. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Azért mert amikor ő még gyerek volt és nem volt ennyira elangolosodva a nyelvünk, meg mert mások voltak a szokások, ezért leparasztozod a nagyidat? Az ő korukban így beszéltek, vagy egy szűkebb rétegben ezt használták, ezt szokta meg. Tudod egyáltalán ki a paraszt?

Ja, és ne azon agyalj, hogy a feszt parasztos-e, hanem azon, hogy magyar szó-e, mert azt hiszem olyan bő a szókincstárunk, hogy lehetne magyar szavakkal is mondani, mint pl. folyton. Minek kell idegen nyelvből átvett szavakkal beszélnünk, El fog veszni a szép magyar nyelv.

2008. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
nem parasztoztam le nagyimat...csak olyan bunkó kifejezés h kuss ki nyájra:D de vicces:D
2008. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Én néha-néha használom, de eddig senki sem mondta, hogy parasztos lenne :)
2008. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
A 'feszt' terminológiailag nyelvjárási kifejezés, tehát nem "parasztos"!
2008. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A feszt germán (német) eredetű szó. De mit jelent az hogy parasztos, meg hogy paraszt?
2008. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
szerintem nem
2008. aug. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
A második válaszolót megkérném, hogy akkor semmiféle idegen eredetű szót se használjon. Ne mondja, hogy udvar, balta, csősz, kalauz, komondor, zseb, papucs, bogrács, kávé, pite, kapál, kaszál, puszta, munka, barát, király, megye, paraszt, ebéd, asztal, vacsora, herceg, mozsár, páncél, zsinór, kastély, sógor, bejgli, cél, angyal, kápolna, ceruza, iskola, kréta, kollégium, porta, tégla, augusztus, rózsa, címer, furmint, kilincs, mécs, paraj, butik, garzon, lándzsa, pajzs, pálya, piac, egres, füge, mazsola, narancs, remete, banda, szalámi, áfonya, ficsúr, mokány, tokány, futball, taccs, dzsip, busz, dzsentri, menedzser, klub, hobbi, keksz, notesz, balhé, haver, srác, szajré, kömény, majom, maszlag, papagáj, tárkony, selyem, szablya, alabárd, borbély, akrobata, akusztika, automata, garázs, csekk, tröszt, algebra, szamovár, dzsungel, stb., mivel ezek a szavak sem magyar eredetűek. Asszem kicsit megnehezülne a kommunikáció, ha minden külföldi eredetű szót kiiktatnánk, pláne a magyar nyelvből, mivel kishazánk a történelem során mindig is átjáróház volt, nagyon sok nép hagyott ránk valami kifejezést. Régen talán éppen a felsorolt szavakra is azt mondták, hogy minek így beszélni, minek tönkretenni ezt a szép magyar nyelvet. Most meg a legtöbbről nem is tudjuk, honnan ered, eszünkbe sem jut, hogy jövevényszavak.
2008. aug. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
első válaszolónak: én Mamócám ha büfög, vagy én nem tudom mit csinál, de így hörög... akkor mindig így mentegetőzik: "jönnek föl a savak, na" :) Sztem ez is aranyos, és én ezzel együtt, vagy ettől függetlenül nagyon szeretem és tisztelem őt a maga 84 évével! :)
2009. febr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!