Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valaki mondjuk 14 évesek...

Ha valaki mondjuk 14 évesek kikerül külföldre, tegyük fel Angliába, akkor olyan 23-24 éves korára mennyire fog jól beszélni?

Figyelt kérdés
Ez csak úgy kipattant a fejemből, hogy ha valaki 14 évesen elkezd egy angol suliba járni Angliában, és mondjuk megszakítás nélkül elmegy angol egyetemre is, stb, huszonéves koraira lehet perfekt akár? Bár ki mit nevez perfektnek...:) Szerintetek?
2015. máj. 15. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez kizárólag az illetötöl függ. Lehet olyan, hogy alig érthetö angolt fog beszélni, meg lehet olyan is, hogy lesz nem észrevehetö akcentusa. Csak attól függ, hogy mennyi munkát fektet bele és mennyire figyeli a kiejtést, illetve mennyire nem magyarosan akarja ejteni a szavakat.
2015. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem emberfüggő, de 10 év alatt nagyon jól meg lehet tanulni egy idegennyelvet, ha valaki meg is akarja ezt tenni. Természetesen kényszer is van, hiszen mindenki így beszél körülötted, tehát ez még jobban ösztönöz. Szerintem

megközelíthető a "perfekt".

2015. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A perfektet vehetjük annak mondjuk, hogy valaki hozzád szól, és egyből, gondolkodás nélkül tudsz reagálni arra amit mond?
2015. máj. 15. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha ezt érted perfekt alatt, azt akár két év alatt el lehet érni, ha ott élsz.


Szerintem a perfekt az, ha gyakorlagilag minden téged érdeklö témáról közel olyan szinten tudsz beszélni, mint az anyanyelveden. De ezt is elérheted, ha szorgalmasan taulod a nyelvet, nemcsak "elhallod", amit mondanak, hanem beiratokzol nyelvtanfolyamra és minden lehetöséget megragadsz arra, hogy angolul beszélj, meg beszéljenek hozzád. (Meg lehetöleg minél kevesebbet beszélj közben magyarul - mert eleinte nagyon zavaró átváltani)

2015. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha 14 éves korodtól mondjuk nyolc évig ott jársz iskolába, el lehet mondani, hogy perfektül fogsz beszélni. Legalább annyira, mint a többi diák.
2015. máj. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, jól mondta az egyik válaszoló: Attól, hogy gondolkodás nélkül megszólalsz, mikor kérdeznek és válaszolsz, még nem jelenti azt, hogy perfekt is vagy. Én vagyok az élő példa. Ha egy angolul beszélni nem igen tudó hallgatja, hogy társalgok angolul az emberekkel, akkor azt mondja, hogy perfekt vagyok---pedig marhára nem. Nagyon messze állok tőle. Próbálok tanulni, habár nagyon nehéz időt szakítani rá, mert már családos ember vagyok. 8 éve vagyok itt, azért ragadt rám valami, de tettem is érte, mert jártam angolra, meg olvasok, hallgatok, nézek angolul és nagyrészt értem is, de rengeteg olyan szó van, amit nem tudok, és nagyon nagyon hiányos a nyelvtanom.

Én nagyon lassan tanulok. 24 évesen kerültem ki.

Két olyan magyar családot ismerek, ahol a gyerekek 10-14 évesen kerültek ki. Mind a két családnál 2 gyerek van, egyik 10, másik 14 éves volt kijövetelkor, és szinte egyszerre jöttek ki. Ennek már lassan 5 éve. A gyerekek perfekt beszélnek, főleg a 10 éves korban kikerültek, azok akcentus nélkül beszélnek, a 2 nagy majdnem ugyanolyan jól, csak akcentussal---messze lekőröznek:D

Egy másik családban 3 évesen került ki a gyerek, ennek lassan 10 éve. A gyerek, mintha angol lenne.

Az enyémek itt születtek. Próbálom lemásolni a szavakat, de nem megy:D Az életbe nem fogom úgy kiejteni a szavakat, mint az 5 éves lányom:D Remélem a magyarral se lesz gond. Egy-két betűt még nem tisztán ejt. Mint például a mumus "r" betűt.

2015. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!